Naujienos

Sausis – VDU bendruomenės profesinio tobulėjimo mėnuo

Sausis – VDU bendruomenės profesinio tobulėjimo mėnuoĮvyko mokymai „Mažumų samprata, teisės, problematika: įvairovė ir įtrauktis”

Lapkričio 30 d. įvyko mokymai „Mažumų samprata, teisės, problematika: įvairovė ir įtrauktis”, kuriuos vedė VDU Lygių galimybių koordinatorė Laura Lapinskė. Šio seminaro-mokymų lektorė visus(-as) universiteto darbuotojus(-as) pakvietė kartu diskutuoti apie mažumų teises ir problematiką.


Įvyko mokymai „Duomenų apsauga moksliniuose tyrimuose“

Siekdami sudaryti sąlygas tobulinti įvairiapusiškas profesines kompetencijas, lapkričio 28 d. įgyvendinome mokymus susijusius su duomenų apsauga moksliniuose turimuose.


VDU darbuotojus kviečia teikti paraiškas Profesinio tobulėjimo fondui

Vytauto Didžiojo universiteto Profesinių kompetencijų vystymo centras kartu su nacionaliniais ir tarptautiniais partneriais šiemet pasiūlė daugiau kaip 90 profesinio tobulėjimo renginių (mokymų, seminarų ir kt.) Universiteto akademiniams ir neakademiniams darbuotojams bei kitų aukštųjų mokyklų darbuotojams bei visuomenei. Siekiant atliepti kiekvieno Universiteto bendruomenės nario poreikius siekti profesionalumo savo srityje, Universitetas siūlo unikalią galimybę vystyti kompetencijas kitose užsienio ar Lietuvos institucijose, pasinaudojant VDU Profesinio tobulėjimo fondo galimybėmis.


Profesinio tobulėjimo galimybės VDU darbuotojams gruodį

Profesinių kompetencijų vystymo centro komanda dėkoja, kad visus šiuos metus noriai dalyvavote profesinio tobulėjimo veiklose. Nors metų pabaiga įprastai mus sukoncentruoja įvairiems metų užbaigimo darbams, tačiau kviečiame aktyviai dalyvauti mūsų organizuojamuose mokymuose ir gruodžio mėnesį.


Kviečiame į pirmąjį hakatoną „KTPC InnoHack’22“

Gruodžio 2 d. VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centras (VDU KTPC) kviečia į pirmąjį hakatoną „KTPC InnoHack’22“. Visus norinčius išbandyti savo jėgas – studentus, dėstytojus, mokslininkus ir kitus asmenis, kurie turi polėkio kurti naujoves ir ieškoti netikėtų sprendimų, hakatonas pasitiks su klimato kaitos keliamais iššūkiais.


Kviečiame dalyvauti bendrinės lietuvių kalbos įgūdžių tobulinimo seminare

Maloniai kviečiame lapkričio 30 d. kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija į nuotolinį bendrinės lietuvių kalbos įgūdžių tobulinimo seminarą, skirtą mokslo žurnalų, vadovėlių, kitų mokomųjų priemonių rengėjams, dėstytojams, doktorantams ir kt. darbuotojams.


Įvyko Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ekspertų mokymai

Profesinių kompetencijų vystymo centras džiaugiuosi, kad Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ekspertai prisideda prie misijos sudaryti sąlygas Universiteto bendruomenei visapusiškai tobulėti, todėl lapkričio 18 d. bendrai įgyvendino dviejų dalių mokymus.


Metinis profesinio tobulėjimo planas 2022-2023 m.m.

Kviečiame susipažinti su metiniu profesinio tobulėjimo planu 2022-2023 m.m.


Įvyko keturi ISI specialistų vedami mokymai lapkritį

Profesinių kompetencijų vystymo centras (PKVC) glaudžiai bendradarbiauja su Inovatyvių studijų institutu (ISI), todėl lapkričio mėnesį kviečia net į keturis trumpuosius mokymus, kurie padės sėkmingai dirbti nuotolinio mokymosi aplinkoje "Moodle".


Įvyko mokymai „Pedagoginio e-portfolio reikšmė bakalauro praktikos metu“

Lapkričio 3 d. Švietimo akademijos docentė dr. Deimantė Venclauskienė virtualiai įvykdė mokymus tema „Pedagoginio e-portfolio reikšmė bakalauro praktikos metu“. Kolegos turėjo progą sužinoti, kokios yra svarbiausios skaitmeninės platformos, naudojamos kurti pedagoginį e-portfolio, jų funkcijas, tai pat susipažino su tuo, kaip kuriamas e-portfolio meniu, kokios galimos pedagoginių kompetencijų įrodymų pateikimo formos. Lektorė leido praktiškai išanalizuosi ir palyginti sukurtų e-portfolio privalumus ir trūkumus.


HAKATONAI – būdas ištraukti inovacijas į dienos šviesą

Hakatonas (angl. hackathon) – aiškios trukmės renginys, kurio metu kiekvienas dalyvis išeina su sukurtu rezultatu. Hakatono ištakos matomos informacinių technologijų srityje, kuomet programuotojai susirinkdavo limituotam laikui ieškoti sprendimų ir juos suprogramuoti. Tačiau ieškant vis naujų, įtraukių inovacijų generavimo būdų nuo tradicinių kūrybinių dirbtuvių pereita prie hakatonų ne tik informacinių technologijų srityje. Šio tipo veiklai būdingas sisteminis procesas, aiškūs laiko limitai, inspiracijai naudojamos inovatyvios veiklos bei įvairūs idėjų, sprendimų generavimo metodai. Todėl galima teigi, kad kiekvienas hakatonas tampa unikaliu reiškiniu, nes itin daug lemia patys hakatono kūrėjai.


Profesinio tobulėjimo galimybės VDU darbuotojams lapkritį

Kviečiame aktyviai įsitraukti į profesinio tobulėjimo veiklas ir lapkričio mėnesį. VDU bendruomenei esame dėkingi už išreikštą nuomonę dėl mokymų poreikio t. y. temų ir lektorių, todėl siūlome susipažinti su metiniu mokymų planu (failas pridėtas). Vis tik jeigu norimos temos plane neradote, maloniai kviečiame sekti naujienas apie savarankiško tobulėjimo galimybes.


Įvyko „Transform4Europe inovatyvių metodų švietime kūrimo hakatonas“

Spalio 25-26 d. pirmą kartą vyko „Transform4Europe inovatyvių metodų švietime kūrimo hakatonas“. VDU PKVC komanda buvo pasiruošusi įvairiais kūrybiškumo, proaktyvų mąstymą skatinančiais metodais padėti hakatono dalyviams sukurti inovatyvius ir proveržį skatinančius sprendimus darbui su studentais. Geriausias idėjas pasiūlė trys komandos: „Kaunas Monsters“, kurie atvyko iš Sofijos universiteto - Bulgarijos, „Dreamers“ - iš Taivano ir Nigerijos profesorių ir studentų sudaryta komanda, „Underwater“ VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto komanda.


Įvyko mokymai „Seksualinis priekabiavimas ir jo prevencija. Kaip atpažinti ir kaip elgtis“

Spalio 20 d. įvyko nuotoliniai mokymai tema „Seksualinis priekabiavimas ir jo prevencija. Kaip atpažinti ir kaip elgtis“. Mokymuose buvo siekiama suteikti VDU personalui daugiau žinių apie seksualinį priekabiavimą: kaip jį atpažinti, kaip elgtis susidūrus.


Įvyko mokymai „Kaip lyčių dimensiją veiksmingai integruoti į studijas? Mokymosi tarnaujant bendruomenei patirtis"

palio 18 d. įvyko virtualus viešas seminaras „Kaip lyčių dimensiją veiksmingai integruoti į studijas? Mokymosi tarnaujant bendruomenei patirtis", kurį vedė VDU Socialinių mokslų fakulteto profesorė Natalija Mažeikienė ir VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorė Auksė Balčytienė.


Įvyko mokymai „Dokumentų rengimo taisyklės ir patarimai rengėjams”

Spalio 11 d. kontaktiniu būdu įvyko mokymai „Dokumentų rengimo taisyklės ir patarimai rengėjams”, kurie buvo skirti administratoriams, rengiantiems su studentų klausimais susijusius dokumentus – tarnybinius teikimus, įsakymus, potvarkius.


Instrukcijos kaip prisijungti bei mokytis savarankiškai

Labas! Sudomino šioje platformoje organizuojami mokymai? Tačiau kyla dvejonė, kaip prisijungti ar užsiregistruoti? Parengėme trumputę instrukciją, kuri turėtų padėti susidoroti su šiuo iššūkiu.


Įvyko mokymai „Nuotolinis mokymasis besimokančiojo akimis“

Spalio 6 d. įvyko mokymai „Nuotolinis mokymasis besimokančiojo akimis“, kuriuose buvo aptartos nuotolinio mokymosi ypatybes ir iššūkiai bei išbandyti veiksmingi mokymo(si) metodai. Mokymų dalyviai turėjo galimybę išbandyti nuotolinio bendradarbiavimo įrankį Miro ir diskutuoti apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria nuotoliniu būdu dėstantys ir besimokantys asmenys.


Spalį įvyko trys ISI specialistų vedami mokymai

Spalio 4 d. įvyko pirmieji šio mėnesio VDU Inovatyvių studijų instituto specialistų vedami mokymai. „Mokymosi planavimas naudojant skaitmeninius išteklius“ mokymų metu universiteto akademiniam personalui lektorės Indrė Oleškevičienė (ISI Studijų modernizavimo grupės vadovė) ir Dr. Daiva Urmonienė (ISI vyriausioji specialistė) pristatė, kaip sutaupyti daug vertingo laiko planuojant konsultacijas su studentais.


Profesinio tobulėjimo galimybės VDU darbuotojams spalį

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro komanda kviečia VDU akademinį bei neakademinį personalą ir spalį aktyviai dalyvauti profesinio tobulėjimo veiklose.


Įvyko mokymai „D.U.K. dirbant su D.V.S.: Patarimai ir dažniausiai pasitaikančios klaidos“

Rugsėjo 29 d. įvyko mokymai „D.U.K. dirbant su D.V.S.: Patarimai ir dažniausiai pasitaikančios klaidos“, kuriuos vedė VDU Valdymo ir investicijų departamento Turto valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Kasilauskas.


Įvyko seminaras-mokymai „Asmeninio gyvenimo ir karjeros derinimas"

Rugsėjo 22 d. įvyko seminaras-mokymai „Asmeninio gyvenimo ir karjeros derinimas", kurio metu VDU ir kitų universitetų doktorantūros studentai ir studentės kartu su lektorėmis Prof. dr. Natalija Mažeikiene ir doktorante bei VDU lygių galimybių koordinatore Laura Lapinske diskutavo apie asmeninio gyvenimo ir darbo derinimo problematiką.


Įvyko mokymai „Studentų su negalia įtraukimas į studijų procesą: iššūkiai ir ką verta žinoti“

Rugsėjo 22 d. įvyko mokymai „Studentų su negalia įtraukimas į studijų procesą: iššūkiai ir ką verta žinoti“, kurių metu VDU negalios reikalų koordinatorė Miglė Janušauskaitė iš arčiau susipažindino su VDU negalios politikos dokumentu „Įtraukių galimybių universitetas“ ir pristatė kaip ši politika veikia praktikoje. Mokymų metu taip pat pasikalbėta apie negalios įvairovę ir skirtingus šių studentų poreikius studijų procese. Lektorė pasidalino žiniomis apie resursus universitete ir už jo ribų ir tuo kur galima kreiptis pagalbos ar patarimo. Mokymuose buvo aptartos ir praktinės situacijos bei tai, kokių iššūkių kylą studentams ar kolegoms su negalia, kokių iššūkių kyla darbuotojams ir kitiems studentams, kurie stengiasi padėti negalią tyrintiems.


Profesinio tobulėjimo galimybės VDU darbuotojams rugsėjį

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro komanda sveikina su įsibėgėjusiais mokslo metais ir kviečia neprarasti mokymosi džiaugsmo, vėl aktyviai dalyvauti profesinio tobulėjimo veiklose ir toliau bendradarbiauti.


Anglų kalbos mokymai VDU darbuotojams

Universitetas, siekdamas paskatinti darbuotojų profesinį tobulėjimą bei padidinti galimybes kelti užsienio kalbų kompetenciją, kviečia darbuotojus mokytis anglų kalbos tik darbuotojams skirtose grupėse. Pavasario semestro mokymai susilaukė didelio susidomėjimo, tačiau daug norinčių negalėjo dalyvauti dėl riboto dalyvių skaičiaus.


Sveikiname su mokslo ir žinių diena

Profesinių kompetencijų vystymo centro komanda sveikina visus kolegas, studentus ir kitus Centro partnerius su Rugsėjo 1-ąja.


Įvyko vieši mokymai „Viešojo kalbėjimo magija“

Rugpjūčio 27 d. įvyko „Viešojo kalbėjimo magija“ mokymai, kurių lektorius Mindaugas Samuolaitis kvietė dalyvius diskutuoti apie tai, kaip spręsti iššūkius kylančius tiek profesinėje veikloje, tiek kasdieniame gyvenime susiduriant su viešuoju kalbėjimu.


PKVC atstovai dalyvavo KTPC savaitės renginiuose

VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centras 2022 m. birželio 27 - liepos 1 d. kvietė jau į tradicinę KTPC savaitę, kurios metu diskutuota apie mokslo - verslo bendradarbiavimo patirtis.


Daugiakalbystė klasėje: kaip kalbai jautrus mokymas gali padėti

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras ir Užsienio kalbų institutas birželio 13 d. įvykdė seminarą, skirtą mokytojams ir mokyklų vadovams, apie kalbai jautrų mokymą bei darbą daugiakalbėse klasėse.


Seksualinis priekabiavimas ir jo prevencija: kaip jį atpažinti ir kaip elgtis?

2022 m. birželio 16 d. įvyko mokymai „Seksualinis priekabiavimas ir jo prevencija: kaip jį atpažinti ir kaip elgtis?" kurių metu VDU bendruomenės koordinatorė ir projekto SPEAR vykdytoja lekt. Laura Lapinskė supažindino universiteto bendruomenės narius (-es) su seksualinio priekabiavimo formomis bei VDU vykdoma seksualinio priekabiavimo prevencijos politika.


Asmeninio gyvenimo ir darbo derinimas: ką gali padaryti universitetai?

Birželio 9 d. įvyko mokymai apie asmeninio gyvenimo ir darbo derinimą. Seminaro metu Lietuvos, Danijos ir Vokietijos universitetų, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertės aptarė asmeninio gyvenimo ir darbo derinimo sampratą, pristatė gerąsias praktikas kaip organizacijos kuria palankias sąlygas bendruomenės nariams (-ėms) užtikrinant galimybes derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, sukuriant lankstaus darbo galimybes, skatinant asmeninį ir profesinį tobulėjimą.


Profesinis tobulėjimas VDU bendruomenei birželio mėnesį

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras kvitė tiek akademinius, tiek neakademinius Vytauto Didžiojo universiteto darbuotojus vasarą pradėti aktyviai dalyvaujant profesinio tobulėjimo mokymuose visą birželio mėnesį. Šį mėnesį daugiau dėmesio skirta VDU Užsienio kalbų instituto parengtiems užsienio kalbų mokymams ir „Trasform4Europe“ aljanso partnerių mokymams.


Vytauto Didžiojo universitete (VDU) pirmą kartą vyko tinklaveikos renginys „VDU NetWork‘22“

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) pirmą kartą vyko tinklaveikos renginys „VDU NetWork‘22“. Jo metu VDU partneriams, verslo, viešojo, nevyriausybinio sektoriaus atstovams buvo pristatytos bendradarbiavimo galimybės su universitetu studijų procese, mokslo-verslo inovacijų kūrime bei supažindinta, kaip kiekvienas individualiai ir visos organizacijos mastu gali nenutrūkstamai mokytis ir tobulėti visą gyvenimą.


VDU darbuotojams mokymai apie pozityvesnį darbo-šeimos derinimą

Kas yra darbo – šeimos sąveika? Kuo reikšmingas darbo-šeimos praturtinimas? Apie tai ir dar daugiau visus kvietė pasikalbėti VDU Psichologijos katedros doktorantas ir organizacinis psichologas – Tadas Vadvilavičius.


Profesinis tobulėjimas VDU bendruomenei gegužės mėnesį

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras kvietė tiek akademinius, tiek neakademinius darbuotojus aktyviai dalyvauti profesinio tobulėjimo mokymuose visą gegužės mėnesį. Būtent gegužę siūlėme atkreipti dėmesį į darbo ir šeimos derinimą kartu su lektoriumi Tadu Vadvilavičiumi, taip pat kvietėme pasisemti kūrybiškumo kartu su lektore dr. Aiste Čapiene. Tačiau itin platų tinklelį siūlė „Transform4Europe“ aljanso nariai.


Profesinių kompetencijų vystymo centrui - reikšmingas VDU bendruomenės įvertinimas

Balandžio 26 d. po kelerių metų pertraukos į Vytauto Didžiojo universitetą (VDU) sugrįžo atsinaujinę ir iki tol jau tradiciniais tapę universiteto bendruomenei skirti apdovanojimai - „V2”. Jų metu yra apdovanojami ir pagerbiami geriausi VDU dėstytojai, studentiškos organizacijos, iniciatyvos, visų akį prikaustę įvykiai.


Įtraukių praktikų mokymai universiteto bendruomenei

Norintys prisidėti prie saugios, įtraukios ir palaikančios darbo, studijų ir mokslinių tyrimų aplinkos kūrimo akademinėje erdvėje, buvo kviečiami sudalyvauti įtraukių praktikų mokymuose, kuriuose akademinio personalo nariai (įvairių pakopų studentai, dėstytojai, tyrėjai ir administracijos darbuotojai) įgjo žinių, kaip kurti draugišką aplinką LGBTI+ akademinės bendruomenės nariams.


„Transform4Europe“ mokymai VDU darbuotojams

2022 m. gegužės - birželio mėnesiais, nuotoliniu būdu vyko pirmieji Transform4Europe“ Europos universiteto organizuojami profesinio tobulėjimo mokymai. Šie, tarptautinio lygio ekspertų vedami profesinio tobulėjimo seminarai, apėmė įvairias temas ir sritis, kurios aktualios kiekvienam VDU darbuotojui. Seminarai buvo suskirstyti pagal tris rekomenduojamas grupes: akademiniam personalui, neakademiniam personalui ir visiems bendrai.


Kvietimas į viešus mokymus

Balandžio 29 d. VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras kvietė nuotoliniu būdu dalyvauti viešuose mokymuose tema „Skaitmeninis pasakojimas (Digital Storytelling) kaip inovatyvus studijų metodas ir lyčių dimensijos integravimo į studijų procesą pavyzdžiai“, kuriuos vedė SPEAR projekto, skirto lyčių lygybės plano įgyvendinimui Vytauto Didžiojo universitete, komanda prof. dr. Natalija Mažeikienė ir dokt. Laura Lapinskė.


Lietuvos socialinių inovacijų klasteris steigia Socialinių inovatorių akademiją

Šių metų vasario 22 d. Lietuvos socialinių inovacijų klasteris kartu su savo nariais Vytauto Didžiojo universitetu, Mykolo Romerio universitetu, Vilniaus kolegija ir Marijampolės kolegija steigia neformalų kompetencijų ugdymo tinklą – Socialinių inovatorių akademiją (SIA). Akademijos veiklos apima socialinių inovacijų idėjų generavimą bei kūrimą ir įgyvendinimą, atsakingos lyderystės ir verslumo ugdymą, eksperimentavimą atrandant inovatyvius sprendimus, ir siekimą, kad idėja neliktų tik idėjos lygmenyje, bet eitų link prototipų sukūrimo. Visa tai siejasi su bendruomenėse esančių inovatorių įgalinimu spręsti konkrečius, tam tikram regionui būdingus ir aktualius socialinius iššūkius.


Kvietimas vykti į stažuotes

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras dalinasi informacija, jog VDU dėstytojai iki 2022 m. spalio 31 d. yra kviečiami vykti stažuotis į užsienio universitetus ar tyrimų institutus ES šalyse. Stažuotės finansuojamos iš projekto „Plačios aprėpties universiteto plėtotė universitetų tinklo pertvarkos kontekste“, Nr. 09.3.1-esfa-v-738-02-000, lėšų. Pagrindinis reikalavimas yra tai, jog stažuotės tikslas bent iš dalies turėtų atitikti projekto veiklos aprašymą: didaktikos, tyrimų ir vadybinių gebėjimų plėtojimas.


Profesinis tobulėjimas kovo mėn.

Kovo mėnesį PKVC komanda kvietė VDU bendruomenę dalyvauti teoriniuose ir praktiniuose mokymuose, vykti į stažuotes, bei dalyvauti įvairiuose kolegų įgyvendinamuose renginiuose.


Profesinis tobulėjimas VDU darbuotojams vasario mėn.

Sausio mėnesį akademiniai ir neakademiniai darbuotojai turėjo galimybę rinktis 30 įvairių tematikų seminarų. Daugiausiai susidomėjimo susilaukė užsienio kalbų mokymai, įvairių įrankių skirtų studijos mokymai bei temos susijusios su duomenų bazėmis, moksliniais tyrimais. VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras vasario mėnesį skyrė temoms, kurios skatina ir permąstyti, pažinti ir įvertinti žinojimą iš naujo. VDU bendruomenę kviečiame dalyvauti trijuose seminaruose.


VDU bendruomenė kviečiama 2022 metus pradėti profesinio tobulėjimo veiklose

2022 m. sausio mėnuo jau tradiciškai tampa akademinės ir neakademinės bendruomenės tobulėjimo mėnesiu. Profesinių kompetencijų vystymo centras kartu su VDU Inovatyvių studijų institutu bei VDU Užsienio kalbų institutu, siekdami atliepti VDU bendruomenės nuomonės tyrimuose išsakytus mokymosi poreikius siūlo net 35 profesinio tobulėjimo galimybes. Ir tai tik 2022 m. pradžia, visus metus bus siekiama užtikrinti sistemingas ir nuoseklias profesinio tobulėjimo veiklas.


Mokymosi visą gyvenimą skyriaus pristatymas

Mokymosi visą gyvenimą skyrius – su universiteto bendruomene bendradarbiaujantis ir tarpininkaujantis universiteto padalinys, apjungiantis visuomenei ir universiteto bendruomenei skirtas kompetencijų kėlimo ir pripažinimo veiklas bei aktyviai remiantis jų įgyvendinimą.


Kompetencijų užskaitymas

Neformaliuoju ir savaiminiu būdu įgytų kompetencijų vertinimo ir pripažinimo procedūros paskirtis – sudaryti sąlygas asmenims (kandidatams) kreiptis į Lietuvos aukštojo mokslo institucijas dėl neformaliojo mokymosi pasiekimų įvertinimo ir kompetencijų pripažinimo bei įgyti aukštąjį išsilavinimą arba užsiskaityti studijų dalykus bei gauti akademinę pažymą nestudijuojant to, kas jau buvo išmokta neakademinėje aplinkoje.


Patvirtinti Profesinių kompetencijų vystymo centro nuostatatai

Vytauto Didžiojo universiteto Taryba 2021 m. spalio mėnesį patvirtino Profesinių kompetencijų vystymo centro (toliau – Centras) steigimą ir veiklą nusakančius nuostatus.


VDU bendruomenė aktyviai dalyvauja mokymuose

Bendras pasiektas mokymuose dalyvavusių akademinės ir neakademinės VDU bendruomenės narių per 2021 m. pavasario semestrą skaičius – netoli 1000 asmenų.


Profesinių kompetencijų vystymo tarptautinė praktika

Užsienio praktika. Plačiausiai kompetencijos centrų (ekscelencijos centrų) praktika išvystyta Jungtinėse Amerikos valstijose (daugiau kaip 50 ekscelencijos centrų). Centrai steigiami dviejuose kryptyse: kaip profesinės kompetencijos tobulinimo bei kaip mokslinių grupių atliekant tyrimus.