Profesinio tobulėjimo galimybės vasarį – nuo inovatyvių dėstymo metodų iki karjeros valdymo sprendimų

VDU

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro komanda kviečia VDU akademinį bei neakademinį personalą vasarį aktyviai dalyvauti profesinio tobulėjimo veiklose. Didelis dėmesys šį mėnesį bus skirtas nuotoliniams „Dėstytojų akademijos“ seminarams, universiteto dėstytojams leisiantiems susipažinti su inovatyviais ir įtraukiais dėstymo metodais.


Profesinių kompetencijų centras visus norinčius, tiek VDU bendruomenės narius, tiek ir kolegas iš kitų universitetų, kviečia dalyvauti profesorės dr. Natalijos Mažeikienės vedamame nuotoliniame seminare „Filmai kaip inovatyvi ir įtrauki dėstymo bei mokymosi medžiaga: kaip sėkmingai ir efektyviai taikyti filmus studijose“, kuris vyks vasario 7 d. 14 val. Jo metu lektorė pasidalins savo patirtimi, kaip būtų galima parinkti filmus dėstomam kursui, kaip suderinti filmų formatą su akademiniu turiniu, kokias užduotis būtų galima pasiūlyti studentams ir kitiems besimokantiesiems, kaip atlikti filmų analizės vertinimą.


VDU bibliotekos darbuotojai universiteto dėstytojams parengė du nuotolinius mokymus: vasario 14 d. 14 val. – „Pagrindiniai mokslo vertinimo rodikliai ir šaltiniai“, leisiančius susipažinti su duomenų bazių „Web of Science“ ir „Scopus“ pagrindiniais mokslininkų ir žurnalų vertinimo rodikliais, jų naudojimo praktika. O taip pat vasario 21 d. 14 val. dėstytojai kviečiami dalyvauti mokymuose – „Atvirosios prieigos straipsnių/knygų rengimo mokesčius autoriams (APC/BPC)“, kurių metu bus supažindinama su atvirosios prieigos akademinės leidybos samprata, taikomais mokesčiais ir jų sąlygomis.


VDU Užsienio kalbų institutas šį mėnesį universiteto akademiniam ir neakademiniam personalui siūlo registruotis į dvejus nuotolinius anglų kalbos mokymus: vasario 15 d. 10.30 val. – „English Speaking Strategies: Participating in a Discussion (B1-B2)“ ir vasario 22 d. 15 val. – „Expressing Opinions in Formal Situations (B1-B2)“.


Vasario 23 d. 14 val. VDU dėstytojai kviečiami dalyvauti Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto doktorantės, lektorės Vigilijos Žiūraitės nuotoliniuose mokymuose „Inovatyvūs dėstymo metodai kuriant ir įgalinant IKT priemones (I dalis)“. Jų metu dalyviai bus supažindinti su inovatyviais informacinių ir komunikacinių technologijų dėstymo metodais.


Galiausiai vasario 28 d. 14 val. visus, besidominčius karjeros valdymu kviečiame į VDU Švietimo akademijos vicekanclerės doc. dr. Ilonos Tandzegolskienės-Bielaglovės nuotolinį seminarą – „Karjeros valdymo sprendimai ir patarimai: kaip karjeros iššūkius spręsti jaunoms šeimoms ir poroms?“. Jo metu lektorė pasidalins žiniomis, kaip būtų galima patobulinti asmeninius karjeros valdymo gebėjimus, kaip sėkmingai derinti karjerą ir šeimos kūrimą. Seminaras taip pat gali būti naudingas įvairaus lygio vadovams, kurie siekia įgyti žinių ir patobulinti žmogiškųjų išteklių valdymo gebėjimus, padėti auginti talentus ir plėtoti darbuotojų ir studentų karjerą.


Norinčius dalyvauti VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro siūlomose profesinio tobulėjimo veiklose, maloniai prašome registruotis mokymosi platformoje. Visiems užsiregistravusiems į nuotolinius mokymus nuorodos bus atsiųstos likus 2 dienoms iki jų pradžios. Taip pat kviečiame sekti aktualiausias naujienas centro socialiniuose tinkluose bei teikti paraiškas VDU Profesinio tobulėjimo fondui iki vasario 5 d. Daugiau informacijos apie Profesinio tobulėjimo fondo galimybes universiteto bendruomenei galite sužinoti čia.Nuotrauka © Jono Petronio, VDU.