Kursuok su VDU
VDU dėstytojus kviečiame teikti 2025 m. rudens mokymosi programas Kursuok.lt platformai el. paštu mokymosi.akademija@vdu.lt.
VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras kviečia registruotis į Kursuok.lt finansuojamas mokymų programas, siūlomas VDU lektorių.
KURSUOK – vieno langelio principu veikianti nacionalinė suaugusiųjų švietimo platforma, kurioje žmonės gali rinktis jiems reikalingus bei valstybės prioritetus atitinkančius mokymus ir galimybę gauti finansavimą iki 500 Eur. Ja siekiama skatinti suaugusiuosius ugdyti bendrąsias ir profesines kompetencijas, prisidėti prie mokymosi visą gyvenimą įpročių lavinimo visuomenėje ir sudaryti galimybes mokytis norinčiam asmeniui pretenduoti į valstybės skiriamą finansavimą.
Į KURSUOK mokymus gali registruotis visi, tačiau, norintys pretenduoti į valstybės finansavimą ir pasinaudoti mokymosi krepšeliu, turi atitikti šiuos kriterijus:
- Dalyviui yra 18–65 metai;
- Dalyvis yra užimtas asmuo (asmuo yra laikomas užimtu, jeigu jis užsiima bent viena šių užimtumo formų veikla: dirba pagal darbo sutartį arba darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu, yra savarankiškai dirbantis asmuo);
- Dalyvis turi aukštąjį arba profesinį išsilavinimą liudijančius dokumentus;
- Dalyvis yra Lietuvos Respublikos pilietis arba užsienietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje.
- Išsamesnę informaciją apie Kursuok suteikiamas finansavimo galimybes galite rasti čia: https://kursuok.lt/finansavimas
Kviečiame pasirinkti Kursuok programą ir užsiregistruoti išankstinei registracijai – pirmieji gausite naujausią informaciją apie mokymų pradžią ir registraciją Kursuok.lt sistemoje! Pasinaudokite galimybe pretenduoti į valstybės finansavimą nuo vasario 10 d. ir tobulėkite kartu su VDU!
Iškilus klausimams, kviečiame kreiptis el. paštu: mokymosi.akademija@vdu.lt.
*Į VDU lektorių siūlomas mokymosi programas negali registruotis VDU darbuotojai, studentai, norintys pretenduoti į valstybės finansavimą mokymams. Tačiau organizacijų dalyviai (negavę finansavimo) ir VDU darbuotojai, studentai gali dalyvauti mokymuose, už juos mokėdami savarankiškai.
„KURSUOK platforma sukurta įgyvendinant projektą „Mokykis visą gyvenimą!“ (projekto Nr. 10-009-P-0001), kuris finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.“
Tobulink anglų kalbą B1.2 su DI įrankiais
Šie nuotoliniai mokymai skirti tiems, kurie nori patobulinti anglų kalbos įgūdžius ir įgyti praktinių gebėjimų, naudojant dirbtinio intelekto (DI) įrankius. Programoje bus gilinamasi į žodyną, susijusį su profesine veikla, kasdiene aplinka, laisvalaikiu bei bus tobulinami gramatiniai įgūdžiai, susiję su laikų ir modalinių veiksmažodžių naudojimu, klausimų daryba, sąlygos sakiniais ir kita. Naudodami interaktyvius pratimus bei modernius DI įrankius, tokius kaip „ChatGPT”, „Vocaroot” ar „Talkpal”, greičiau ir efektyviau mokysitės kalbos. Mokymus veda kompetentingi dėstytojai, kurie jums suteiks galimybę ne tik išmokti kalbos, bet ir įgyti pasitikėjimo savimi bendraujant anglų kalba. Prisijunkite ir įgykite anglų kalbos žinių, naudojant inovatyvius mokymo/si būdus!
Tobulink anglų kalbą B1.1
Mokymų metu dalyviai plėtoja įvairius anglų kalbos gebėjimus: žodyną, vartojamą bendruosiuose tekstuose, knygose ir profesinėje literatūroje, klausymą, konspektavimą, kritinį mąstymą, įvairių tekstų skaitymą, gebėjimą efektyviai ir pasitikinčiai komunikuoti buityje ir darbinėje aplinkoje bei gebėti diskutuoti programoje pateiktomis temomis. Vyksta seminarai, atliekamos savarankiško darbo užduotys. Užsiėmimus vedą kompetetingį ir turintys patirtį universiteto dėstytojai.
Tobulink anglų kalbą A1.1 su DI įrankiais
Šie nuotoliniai mokymai skirti tiems, kurie nori įgyti anglų kalbos pagrindus ir patobulinti komunikacijos įgūdžius kasdieninėse situacijose kelionių metu. Sužinosite, kaip bendrauti anglų kalba oro uoste, viešbutyje, restorane, parduotuvėje ar pas gydytoją. Naudodami interaktyvius pratimus bei modernius DI įrankius, tokius kaip „ChatGPT”, „Vocaroot” ar „Talkpal”, greičiau ir efektyviau mokysitės kalbos. Mokymus veda kompetentingi dėstytojai, kurie jums suteiks galimybę ne tik išmokti kalbos, bet ir įgyti pasitikėjimo savimi bendraujant anglų kalba. Prisijunkite ir įgykite anglų kalbos žinių, naudojant inovatyvius mokymo/si būdus!
Vizualinė komunikacija ir įtraukaus dizaino principai
Mokymų metu dalyviai išmoks ir atras būdus kaip sudėlioti vizualinius elementus, kad savo pranešimą papasakotumėte kaip istoriją, auditorija išsineštų reikiamą žinutę ir vizualiai elementai nebūtų tik iliustracijos, o padėtų komunikuoti su žmonėmis. Išklausę mokymų kursą gebėsite suprasti kaip: kurti vaizdus socialiniams tinklams bei kaip juos naudoti tikslingai, pristatyti savo vykdomą veiklą ar organizaciją (įmonę). išsiaiškinti savo auditoriją ir jos poreikius (ar interesus) bei išlaikyti dėmesį, susidėlioti kalbėjimo su auditorija planą – strategiją.
Viešasis kalbėjimas
Viešasis kalbėjimas yra universalus ir visuotinai vertingas įgūdis, galintis teigiamai paveikti įvairius asmens gyvenimo aspektus, nepaisant amžiaus, profesijos ar asmeninių interesų. Tai įgalina asmenis išreikšti savo idėjas, užmegzti ryšį su kitais, stiprina pasitikėjimo savimi jausmą. Gebėjimas kalbėti viešai gali žymiai pagerinti asmens karjerą ir profesinę sėkmę, nes tai palengvina bendravimą, lyderystę ir gebėjimą daryti įtaką bei įtikinti kitus. Mokymų metu dalyviai įgyja viešosios kalbos kompetencijų. Dalyviai mokosi pagrindinių viešosios kalbos principų: įtraukaus turinio formavimo, vizualios komunikacijos metodų, kūno kalbos, scenos baimės valdymo taktikų.
Projektų valdymas: galimybės ir iššūkiai
Projektų valdymas yra struktūruotas procesas, susidedantis iš planavimo, organizavimo, įgyvendinimo, stebėjimo, kontroliavimo nuo projekto inicijavimo iki užbaigimo. Kiekvienas projektas turi atskirą biudžetą, komandą ir aiškias laiko ribas, kuriose reikia gebėti valdyti visus turimus išteklius ir spręsti kylančius iššūkius. Mokymuose susipažinsime su esminiais projektų rengimo etapais bei praktiškai parengsime pačių sugeneruotos idėjos projektinę paraišką. Lektoriai pasidalins patarimais, kaip geriau išpildyti idėjos aprašymą, kaip tikslingai suplanuoti projektines veiklas bei suskaičiuoti biudžetą. Analizuosime įvairius projektų pavyzdžius, apžvelgsime įvairias projektinių paraiškų teikimo galimybes. Įgytos teorinės ir praktinės žinios padės po mokymų savarankiškai rengti projektines paraiškas ir sėkmingai valdyti turimus projektus. Mokymai skirti visiems, norintiems susipažinti su projektų valdymu ir rengimu.
Konfliktų mediacija
Konfliktai tiek asmeniniuose, tiek darbiniuose santykiuose nėra retas reiškinys, nesėkmingas jų sprendimas kuria neigiamas pasekmes asmeniui ir mažina efektyvų organizacijos funkcionavimą. Todėl labai svarbu gebėti valdyti konfliktus, kad jų sprendimas būtų konstruktyvus, o pasekmės naudingos visiems konflikto dalyviams. Ši mokymo programa siūlo dalyviams mokytis konfliktų valdymo metodo – mediacijos, leidžiančios pasiekti visoms konflikto šalims priimtiną susitarimą. Programos dalyviai gilinsis į konflikto raiškos mechanizmus, veiksnius, eskaluojančius ir deeskaluojančius konfliktą, mokysis praktiškai pritaikyti mediacijos metodo įrankius savo veikloje.
Tobulink anglų kalbą A2.1
Mokymai skirti pradedančiųjų aukštesniojo (A2.1) lygio besimokantiesiems, siekiantiems plėtoti bendrosios anglų kalbos gebėjimus. Šie kursai suteikia galimybę ne tik įgyti žinių, bet ir pasitikėjimo bendraujant anglų kalba. Kurso metu mokomasi žodyno, kartojami pagrindiniai gramatikos aspektai ir stiprinami gramatikos įgūdžiai, siekiant sukurti tvirtus anglų kalbos pagrindus. Inovatyvūs mokymo metodai apima nuotolines paskaitas, grupinį darbą pokalbių kambariuose, diskusijas, tekstų analizę ir savarankišką darbą. Mokymus veda kompetentingi ir patyrę universiteto dėstytojai, tai puiki proga pasinerti į anglų kalbos pasaulį ir atverti duris į naujas galimybes!
Skaitmeniniai įrankiai kasdieniam darbui
Mokymuose dalyviai sužinos, kas yra skaitmeninis turinys ir susipažins su pagrindinėmis rengimo taisyklėmis. Kalbėsime apie įvairios vizualinės medžiagos rengimą, video kūrimą bei dirbtinio intelekto įrankių integracijas. Susipažinsime su skaitmeniniais įrankiais ir imsimės praktinių užduočių. „Canva“ – iš dalies nemokamas, internetinis grafinio vizualizavimo įrankis. Juo kuriamos prezentacijos, mokomosios užduotys, soc. tinklų vizualai, infografikai, skaitmeninės knygos ir t. t. Susipažinsime su DI grįstais sprendimais, integruotais į „Canva“, programomis – „imagine.art“, „looka.com“, „durable“ ir kt.
Edukacija kitaip: proaktyvus mokymasis ir gyvūnų asistuojamos veiklos
Gyvūnų asistuojama edukacija – pasaulyje populiarėjantis edukacijos metodas, tinkantis įvairaus amžiaus ir sveikatos būklės asmenims. Jo veiksmingumas įrodytas moksliškai ir turi neurofiziologinį pagrindą. Jis ypač naudingas ypatingų poreikių turinčių asmenų integracijoje, įtraukiajame ugdyme. Tyrimai rodo, kad šis edukacijos būdas nepriklausomai nuo amžiaus grupės stiprina pasitikėjimą savimi, lavina pastabumo, supratingumo įgūdžius, skatina kūrybiškų ir darnų gyvenimą su savimi bei aplinka. Mokymai skirti pedagogams, edukologams, neformaliojo ir įtraukiojo ugdymo ugdymo specialistams, socialiniams darbuotojams. Praktiniai užsiėmimai vyks VšĮ „Stebuklingi draugai“ erdvėse kartu su asistuojančiais gyvūnais.
Psichologinis kapitalas: kelias į sėkmę ir asmeninę gerovę
Mokymuose daugiausia dėmesio skiriama psichologinio kapitalo puoselėjimui (angl. „PsyCap“), teigiamų asmenybės savybių (tokių kaip saviveiksmingumas, optimizmas, viltis ir atsparumas) pažinimui ir ugdymui. Šie mokymai aktualūs įvairių profesijų atstovams, siekiantiems geriau suprasti save, tobulėti asmeniniame ir profesiniame gyvenime. Jų metu įgytos žinios ir praktiniai įgūdžiai gali prisidėti prie teigiamų pokyčių savo asmeniniame ir profesiniame gyvenime, tokių kaip: didesnis pasitikėjimas savimi, išaugęs psichologinis atsparumas, geresni tarpasmeniniai ir profesniai santykiai, pagerėjusi emocinė savijauta, sustiprėjusi motyvacija ir atkaklumas. Po mokymų gebėsite geriau nustatyti savo tikslus ir sukurti veiksmingus planus jų pasiekimui.
Lyderystė
Mokymai skirti suteikti žinių ir supratimą apie bendravimą ir santykius, kurie įsivyrauja, kai žmonės dirba grupėje, o taip pat apie šių santykių reikšmę vadovo funkcijų atlikimui. Programos metu, dalyvis asmeninių patirčių pagalba atpažįsta šių santykių reikšmę vadovavimui. Mokymo programa „Lyderystė“ parengta pagal transformacinės lyderystės teorijos principus, remiantis humaniško vadovavimo filosofija. Programa siekiama vystyti vadovaujančio personalo lyderystės įgūdžius praktiškai vadovauti darbuotojui ar darbuotojų grupei.
Išmokime atpažinti ir suprasti kultūrinę įvairovę Rytų Azijoje
Pastaruoju metu Rytų Azijos regiono (Japonijos, Kinijos Liaudies Respublikos, Korėjos ir Taivano) svarba nepaprastai išaugo dėl vis stiprėjančių ekonominių, politinių ir tarpasmeninių ryšių. Tai puikiai matoma tiek verslo pasaulyje, tiek tarptautinėje politikoje, kur šie regionai tampa vis svarbesniais dalyviais.Tačiau, nepaisant šios augančios svarbos, Rytų Azijos regiono įvairumas ir kultūrinis gausumas kelia iššūkių. Skirtingos kultūros, kalbos ir tradicijos gali sukelti nesusipratimų ir neteisingų stereotipų formavimąsi. Todėl, norint sėkmingai bendrauti su Rytų Azijos atstovais, būtina turėti tinkamą pasirengimą. Šios programos dalyviai įgis ne tik kalbines, bet ir socio-kultūrines kompetencijas, kurios yra būtinos efektyviam bendravimui. Šios kompetencijos padės ne tik tiesiogiai bendrauti su Rytų Azijos šalimis verslo, švietimo ar kultūros srityse, bet ir netiesiogiai – suprasti jų kultūrinę kontekstą bei pasaulėžiūrą.
Inovatyvūs mokymo metodai
Mokymai skirti įtraukti įvairius besimokančius, veiksmingai integruoti technologijas ir ugdyti kritinį mąstymą bei problemų sprendimo įgūdžius, būtinus studentų/moksleivių sėkmei XXI amžiuje. Taikydami naujoviškus mokymo metodus, programos dalyviai galės sustiprinti studentų, moksleivių įsitraukimą, pagerinti mokymosi rezultatus ir spręsti švietimo sistemos iššūkius, galiausiai užtikrindami veiksmingesnį ir atsakingesnį požiūrį į mokymą ir mokymąsi. Mokymų metu dalyviai susipažins ir praktiškai išbandys įvairias IT priemones, pabėgimo kambarių taikymo mokymosi procese metodiką, hakatono, probleminio mokymosi ir kitų metodų taikymo galimybes.
Asmeninių finansų sprendimai
Programa skirta supažindinti dalyvius su finansinio raštingumo kompetencijomis, jų svarba kuriant asmeninę ir šeimos finansinę gerovę. Mokymų metu dalyviai susipažins ir praktiškai išbandys įvairius skaitmeninius ir praktinius instrumentus bei metodikas, skirtas finansinio raštingumo didinimui, lengvesniam finansinių sprendimų priėmimui tokiose asmeninių finansų srityse: išlaidų valdymas, pajamų valdymas (įskaitant ir savarankiškai dirbant), taupymas ir investavimas, pensijų planavimas, skolinimasis, draudimas, šeimos finansai bei vaikų finansinis raštingumas. Programa orientuota į praktiką, tad dalyviai turės galimybę pritaikyti mokymų metu įgytas žinias ir įgūdžius savo kasdieniame gyvenime. Baigę programą dalyviai pagerins raštingumo, socialines, mokymosi ir skaitmenines kompetencijas.
Lietuvių tradicinės šventės ir jų kaita
Įtraukianti lietuvių tradicinės kultūros mokymų programa, kurios metu atskleisime gyvenimo būdo, papročių ir šventinių apeigų kūrimo paslaptis. Šie mokymai – tikras atradimas, norintiems įsigilinti į tradicinės lietuvių kultūros šaknis ir įtraukti jas į savo kasdienybę. Didžiausias dėmesys bus skiriamas šeimos ir kalendorinėms šventėms. Gilinamasi į tradicijų transformacijos ir tęstinumo klausimus, aptariama, kaip kito švenčių tradicijos, kokiomis formomis jos egzistuoja dabartinėje kultūroje, kuo lietuvių papročiai yra unikalūs ir panašūs su kitais kraštais. Nepraleiskite progos išmokti tradicinių žaidimų, šokių ir rankdarbių, kurie atskleis mūsų tautinio paveldo grožį!
Kūrybiškumas ir komunikacija
„Kūrybiškumas ir komunikacija“ išskirtinumas – gyvumas ir spontaniškumas. Čia dalyviai yra kviečiami atvirai ir nuoširdžiai mokytis, klysti ir augti tiek asmeniniame, tiek profesiniame lygmenyse. Dirbtuvių lektoriai, profesionalūs, aukščiausiais šalies apdovanojimais įvertinti šalies teatro kūrėjai, dalinsis gerosiomis patirtimis kūrybiškumo, komunikacijos, baimių įveikimo, unikalumo ir emocijų išlaisvinimo temų rėmuose. Mokymų metu dalyviai lavins kūrybiškumo, komunikacijos (raiškos), asmenines ir socialines kompetencijas. Po mokymų dalyviai mažiau bijos suklysti ir rizikuoti priimant sprendimus, gebės lanksčiau siūlyti netipines idėjas, išlaisvins savo vaizduotę.
Istorinių motorinių transporto priemonių vertinimas ir restauravimas
Ši unikali programa – skirta asmenims, besidomintiems istorine auto ir moto technika bei trokštantiems įgyti žinių ir praktinių įgūdžių istorinių motorinių transporto priemonių vertinimo ir restauravimo srityse. Mokymų metu dalyviai įgis ne tik technologijų ir inžinerijos, bet ir verslumo kompetencijų, leisiančių tapti ekspertais šiose srityje. Mokymai vyks glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos automototechnikos išsaugotojų rūmais, kurių atstovai pasidalins savo ekspertine patirtimi ir žiniomis apie istorinės motorinės technikos vertinimą ir restauravimą. Dalyviai turės galimybę susipažinti su restauravimo procesu praktiškai. Programos tikslas – suteikti kokybiškas žinias ir praktinius įgūdžius istorinės auto ir moto technikos srityje, įgalinant dalyvius tapti kompetentingais specialistais istorinių transporto priemonių techninės būklės vertinime, restauravime ir tvaraus naudojimo principų įgyvendinime.
Kaip naudotis telefonu, kompiuteriu ir socialiniais tinklais kasdienybėje
Mokymuose dalyviai sužinos kaip naudotis telefonu, kompiuteriu ir socialiniais tinklais kasdienybėje, taip, kad nebereiktų prašyti vaikų ar anūkų pagalbos. Dalyviai išsiaiškins telefono, kompiuterio bei socialinių tinklų, e.l pašto, failų formatų siuntimo ir naudojimo, pokalbių programų („ZOOM“ veikimo principus ir naudojimą) naudojimo principus. Taip pat, pasitreniruos kaip jungtis ir naudotis valstybinėmis sistemomis – „Sodra“, „Banku“, „E.sveikata“ ir pan. Isisąmonsime ir per praktines užduotis išmoksime viską taip, kad nebereikės aplinkinių pagalbos jungiantis prie el. paslaugų ar naudojantis išmaniaisiais įrenginiais. Aiškiai suprasite, ką ir kodėl darote.
Problemos sprendinių (at)radimas
Mokymai skirti sudaryti sąlygas besimokantiems (at)rasti problemos sprendinius ir taip tobulinti asmeninę, socialinę ir mokymosi mokytis, skaitmeninę bei verslumo kompetencijas. Dalyviai nagrinėdami problemas ir jų priežastis, stiprins savo atvirumą kaitai. Problemos sprendinių (at)radimo raiška atsiskleis besimokančiųjų gebėjimu ieškoti, analizuoti, vertinti situaciją, įvardinti problemas, valdant problemos lauko turinį nustatyti jų priežastis, kūrybiškai ieškoti problemos sprendimo galimybių, atrasti tinkamiausius sprendinius, į(si)vertinti kaitos perspektyvą.
Danų kalba A1.1
Danų kalbos mokymai dalyviui suteiks tvirtas danų kalbos pagrindų žinias ir įgūdžius, kurie leis pradėti bendrauti danų kalba nesudėtingose situacijose! Mokymų programa skirta tiems, kurie nori įgyti pagrindinį (A1.1 lygio) supratimą apie danų kalbos gramatiką ir pradėti savarankiškai kurti rašytinius tekstus naudojant paprastą kalbą. Dalyviai mokysis skaityti lengvai suprantamus tekstus su žodyno pagalba ir suprasti paprastus garso įrašus. Mokymų dalyvis išmoks bendrauti tiek žodžiu, tiek raštu ir pasirengs toliau studijuoti danų kalbą antrojo lygio mokymuose.
Tobulink viešojo kalbėjimo gebėjimus anglų kalba (B2+)
Mokymų metu dalyviai išmoks struktūruoti savo pranešimą anglų kalba, sklandžiai ir pasitikinčiai reikšti savo mintis, moderuoti klausytojų diskusiją ir atsakinėti net į pačius netikėčiausius auditorijos klausimus. Mokymų dalyviai įvaldys strategijas, padedančias įtaigiai pradėti kalbą, atidžiai išanalizuoti, sudominti ir išlaikyti klausytoją. Taikyti strategijas, padedančias atsikratyti viešojo kalbėjimo baimės ir demonstruoti pasitikinčią kūno kalbą. Mokymus veda kompetetinga universiteto dėstytoja.
Tobulink anglų kalbą B1.2
Mokymų metu dalyviai plėtoja įvairius anglų kalbos gebėjimus: žodyną, vartojamą bendruosiuose tekstuose, knygose ir profesinėje literatūroje, klausymą, konspektavimą, kritinį mąstymą, įvairių tekstų skaitymą, gebėjimą efektyviai ir pasitikinčiai komunikuoti buityje ir darbinėje aplinkoje bei gebėti diskutuoti programoje pateiktomis temomis. Vyksta auditoriniai seminarai, atliekamos savarankiško darbo užduotys, mokoma/si virtualioje „MOODLE“ erdvėje. Užsiėmimus vedą kompetetingi ir turintys patirtį universiteto dėstytojai.
Norvegų kalba ir kultūra A1
Šiame kurse įgyjama norvegų kalbos kompetencija, atitinkanti A1 lygmenį. Paskaitų metu mokomasi pagrindinių gramatikos ir fonetikos taisyklių, plėtojamas žodynas, ugdomi komunikaciniai ir skaitmeniniai gebėjimai, gilinamos tarpkultūrinės žinios. Mokymai skirti ugdyti komunikacinę ir tarpkultūrinę kompetencijas, kurios apima kultūrinių žinių gilinimą, žodyno plėtimą ir kalbos tobulinimą per klausymo, skaitymo supratimo ir rašymo veiklas.
Tobulink anglų kalbą B2.1
Dalyviai mokymų metu plėtos pažengusiųjų aukštesniojo (B2.1) lygio bendrosios anglų kalbos komunikacinę, kalbinę ir tarpkultūrinę kompetencijas. Programoje įtrauktos įvairios mokymosi temos leis praplėsti savo žodyną, pagerinti kalbėjimo ir rašymo įgūdžius darbinėje ar asmeninėje aplinkoje. Mokymų temos apima interaktyvius nuotolinius užsiėmimus, grupinį darbą pokalbių kambariuose, dinamiškas diskusijas, tekstų analizę, darbą virtualioje aplinkoje ir individualų savarankišką darbą. Užsiėmimus veda kompetentingi VDU dėstytojai – prisijunkite ir pradėkite anglų kalbos mokymosi kelionę kartu!
Japonų kalba. Pradedančiųjų lygis A1.1
Ši japonų kalbos mokymų programa orientuota į japonų kalba ir kultūra besidominčius asmenis Lietuvoje. Mokymų metu ne tik įgysite tvirtas žinias apie 2 rašto sistemas (hiraganą ir katakaną), bet ir susipažinsite su pagrindiniais kiniškais rašmenimis, suteikiančiais jums galimybę sklandžiai orientuotis tarp skirtingų kalbos sistemų. Dalyviai išmoks ne tik skaityti ir rašyti, bet ir kalbėti – paprastais sakiniais apie save, savo šeimą, pomėgius ir kasdienybę, naudojant mandagiosios kalbos formas. Šie japonų kalbos mokymai skirtas tiek tiems, kurie nori įgyti bazines japonų kalbos žinias, tiek tiems, kurie siekia suprasti pačią kalbą ir jos struktūrą.
Komandinio darbo švietimo įstaigoje organizavimas: iššūkiai ir galimybės
Mokymai skirti švietimo įstaigų darbuotojams, kurie nori tobulinti komandinio darbo įgūdžius, bendradarbiavimą bei efektyvų darbų pasiskirstymą atliekant jiems paskirtas užduotis. Programos dalyviai supras komandinio darbo principus ir jų taikymą švietimo įstaigų veikloje, mokysis, kaip efektyviai bendradarbiauti su kolegomis, tėvais ir ugdytiniais. Dalyviai įgus efektyviai dalintis darbais ir atsakingai vykdyti jų vaidmenims priskirtas užduotis. Tobulins bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius ir pažins komunikacijos strategijas, kurių pagalba komandinis darbas taps efektyvesnis. Taip pat pažins konfliktų sprendimo būdus ir komandinės dinamikos palaikymo švietimo įstaigoje veiksnius. Grupinių diskusijų ir dirbtuvių metu dalyviai aptars darbų dalijimosi ir užduočių vykdymo planavimo principus.
Sveikatos tausojimo ir stiprinimo strategijos
Mokymai skirti asmenims, norintiems gilinti žinias apie holistinę sveikatą. Programoje sužinosite, kaip ją suvokti kaip vientisą sistemą, kuri svarbi ne tik asmens, bet ir šeimos bei visuomenės gerovei. Mokymų metu nagrinėsime moksliškai pagrįstas strategijas, padedančias tausoti ir stiprinti sveikatą, išmoksite apie jos komponentus ir rizikos veiksnius. Sužinosite, kaip kūno sudėtis ir fizinis aktyvumas veikia organizmą, kaip tinkamai reguliuoti kūno svorį bei maitintis sveikai. Susipažinsite su sveikos nugaros principais ir išmoksite vertinti svarbius sveikatos rodiklius, tokius kaip gyvybinė plaučių talpa, plaštakos suspaudimo jėga ir deguonies kiekis kraujyje.
Tiesioginė registracija kursuok.lt