Įvyko „Transform4Europe inovatyvių metodų švietime kūrimo hakatonas“

VDU

Spalio 25-26 d. pirmą kartą vyko „Transform4Europe inovatyvių metodų švietime kūrimo hakatonas“. VDU PKVC komanda buvo pasiruošusi įvairiais kūrybiškumo, proaktyvų mąstymą skatinančiais metodais padėti hakatono dalyviams sukurti inovatyvius ir proveržį skatinančius sprendimus darbui su studentais. Geriausias idėjas pasiūlė trys komandos: „Kaunas Monsters“, kurie atvyko iš Sofijos universiteto - Bulgarijos, „Dreamers“ - iš Taivano ir Nigerijos profesorių ir studentų sudaryta komanda, „Underwater“ VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto komanda.


?„Kaunas Monsters“ komanda pabrėžė iššūkius su kuriais susiduria studentai pirmaisiais bakalauro studijų metais. Tai yra socializacijos iššūkiai, neįgalių studentų įtraukimu, motyvacijos ir sistemingo mokymosi problemas, komandinio darbo ir bendradarbiavimo su bendraamžiais poreikius. Komanda pasiūlė programėlę, kurioje studentai galės susirinkti į vieną vietą, bendrauti, mokytis ir spręsti kylančias problemas anonimiškai ir dalintis savo žiniomis.


?Kita Hakatone dalyvavusi komanda „Dreamers“ sprendė problemas susijusias su infrastruktūroje slypinčiais iššūkiais siekiant užtikrinti studentų verslumą. Ši komanda pabrėžė, kad būtent „mokymų programos yra tarsi sparnas, leidžiantis studentams skristi“. Komanda iššūkių sprendimui pasiūlė mokymų orientuotų į besimokantįjį kūrimo metodą, skatinantį studentų įsitraukimą ir dalyvavimą.


?VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto komanda „Underwater“ kvietė visus studijuoti nuotoliniame patirčių Universitete. Šiame Universitete svarbus nuoširdaus, ilgalaikio santykio kūrimas tarp aukštosios mokyklos ir studentų. Itin inovatyviu sprendimu sujungė nuotolines studijas su kontaktinėmis studijomis ir tikisi, kad studentai aktyviai įsitrauks studijuoti nauju būdu.


VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro komanda - Aistė Ragauskaitė, Raimonda Zinkevičienė ir Jurgita Šerniūtė džiaugiasi visais dalyviais ir kviečia aktyviai dalyvauti kitose Centro veiklose.


#pkvc #vdu Vytautas Magnus University (Vytauto Didžiojo universitetas)