„Transform4Europe“ nuotoliniai mokymai „Per daug, per plačiai, per daug užimtas: kaip pereiti prie delegavimo“ universitetų darbuotojams

„Transform4Europe“ kviečia akademinį ir neakademinį personalą, užimantį aukščiausias ir vidutines vadovaujančias pareigas universitetuose (t. y. rektorius, prorektorius, dekanus, prodekanus, katedrų vedėjus ir kitus vadovaujančias pareigas užimančius asmenis), dalyvauti nuotoliniuose mokymuose „Per daug, per plačiai, per daug užimtas: kaip pereiti prie delegavimo“, kuris vyks liepos 25 d. 10.00-12.30 CET, MS Teams. Lektoriai - prof. dr. Anita Trnavčevič ir prof. dr. Rok Strašek (Primorskos universitetas).
Universitetai yra didelės institucijos, kuriose dirba daug darbuotojų ir kuriose mokosi daugybė studentų. Tai labai profesionali aplinka, kuri taip pat skatina kūrybiškumą. Vadovavimas tokioms institucijoms arba vadovavimas joms gali būti sudėtingas.
Universitetų vadovai ir lyderiai dažnai skiriami per rinkimus. Jie yra įvairių akademinių disciplinų atstovai, turintys įvairios valdymo ir vadovavimo patirties ir žinių. Daugelis jų, siekdami valdyti sudėtingą akademinę aplinką, remiasi principu „mokytis pakeliui“.
Vienas iš esminių įgūdžių, galinčių padėti vadovams ir lyderiams sutaupyti laiko ir kartu pagerinti universitetų veiklos kokybę, veiksmingumą ir efektyvumą, yra delegavimas. Įvairios įmonės siūlo delegavimo mokymus, o internete galima rasti daugybę patarimų. Tačiau vadovavimas apima ne tik įgūdžius ar teorines žinias, bet ir savęs suvokimą, vertybes ir požiūrį. Delegavimas yra susijęs su valdymo ir vadovavimo stiliais, sprendimų priėmimo procesais.
Šiame seminare bus apžvelgtos delegavimo teorijos ir sudaryta galimybė dalyviams pasidalyti patirtimis grupinėse diskusijose. Pabaigoje susiesime jas su platesnėmis teorinėmis koncepcijomis.
Apie lektorę
Anita Trnavčevič yra baigusi Toronto universiteto Ontarijo švietimo studijų institutą. Ji jau daugiau nei 20 metų dirba Primorskos universiteto Vadybos fakultete. Ji buvo Primorskos universiteto Vadybos fakulteto dekanė, o šiuo metu yra Primorskos universiteto Vadybos fakulteto profesorė.
Jos mokslinių interesų sritys - kokybinių tyrimų metodologija, darnus vystymasis, švietimo politikos analizė ir viešojo švietimo komercializavimas. Ji dalyvavo nacionaliniuose projektuose, tokiuose kaip „Rinkodaros kultūra kaip strateginio planavimo priemonė posttranzitinėje ekonomikoje“, taip pat tarptautiniuose projektuose, tokiuose kaip Interreg programos „Pažink mus“. Pastaruoju metu ji daug dėmesio skyrė tyrimams, susijusiems su tvariais verslo modeliais, konkrečiai - projektui „iBlue“, taip pat mokslinių tyrimų kultūros, strategijos ir doktorantūros studijų plėtrai Lotynų Amerikos universitetuose pagal iniciatyvą „LAURDS“ bei Likerto skalės naudojimui. Su jos bibliografija galima susipažinti čia.
Anita buvo kviestinė lektorė tokiose institucijose kaip Mančesterio metropoliteno universitetas, Saskačevano universitetas, HESP Vengrijoje, taip pat dirbo „Erasmus+“ mobilumo programos dėstytoja Portugalijoje. Be to, ji buvo vizituojanti profesorė, lektorė ir tyrėja Mančesterio metropoliteno universitete ir Panonijos universiteto Kšešto tyrimų centre. Ji vadovauja doktorantams ir magistrantams. Jos publikacijų galima rasti nacionaliniuose ir tarptautiniuose žurnaluose, taip pat mokslinėse monografijose.