VDU trenerių kursai – inovatyvios žinios ir patirtis iš profesionalų lūpų

VDU

Nuo 2024 m. sausio 10 d. Vytauto Didžiojo universitetas kviečia mokytis naujuose VDU trenerių kursuose. Šie trenerių kursai parengti pagal VDU Sporto studijų naują trenerių rengimo koncepciją, remiantis inovatyviais žinių perdavimo būdais, naujausiomis, mokslu ir praktika grįstomis žiniomis. Šiuos metų arba pusantrų metų trukmės kursus sudaro keturios neformalaus mokymosi programos, kuriose gali mokytis visi, turintys aukštąjį arba vidurinį išsilavinimą. Norintiems mokytis siūlomi Aukšto meistriškumo specialisto kursai, Aukšto meistriškumo instruktoriaus kursai, Fizinio aktyvumo specialisto kursai ir Fizinio aktyvumo instruktoriaus kursai.


Šiuose trenerių kursuose dėstys profesionalūs lektoriai iš VDU Švietimo akademijos, VDU prezidento Valdo Adamkaus sporto centro. Šie kursai besimokantiems suteiks teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kurie bus reikalingi vadovaujant aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo pratyboms, grupinėms ar asmeninėms treniruotėms, taip pat – skatinant sveikatą stiprinančią aktyvią fizinę veiklą, dirbant su įvairaus amžiaus ir sveikatos būklės asmenimis, šviečiant visuomenę fizinio aktyvumo ir sveikatos stiprinimo klausimais. Visiems baigusiems kursus bus suteiktas kompetencijas patvirtinantis pažymėjimas, atversiantis naujas ar papildomas karjeros ar net studijų galimybes – tampant pasirinktos sporto šakos aukšto meistriškumo specialistu arba asmeniniu treneriu, aukšto meistriškumo arba fizinio aktyvumo instruktoriumi.


Apie naujuosius trenerių kursus ir kodėl verta juose mokytis, kalbamės su viena iš jų programos rengėjų ir lektorių, VDU Švietimo akademijos dėstytoja, Sporto studijų programos vadove doc. dr. Aušra Lisinskiene. Jos teigimu, „šie trenerių kursai yra puiki galimybė įsilieti į šiuolaikišką sporto industriją ir mokytis iš geriausių, siekiant tapti tikrais savo sporto šakos ar laisvalaikio sporto profesionalais. Rengdami šių kursų programą remiamės geriausiomis mūsų šalies ir užsienio praktikomis“.

 

Nuo sausio mėnesio visus norinčius kviesite mokytis VDU trenerių kursuose. Norintys studijuoti galės rinktis iš keturių (1–1,5 m. trukmės) neformalių mokymų programų. Ar galėtumėte pristatyti, kam šie kursai skirti ir kokias karjeros galimybes jie atveria?


Remiantis inovatyvia VDU Sporto studijų trenerių rengimo koncepcija parengėme naujus trenerių kursus, kurie apima dvi kryptis – Aukšto meistriškumo ir Laisvalaikio sporto trenerių rengimo galimybes. Jas pristatome keturiose kursų programose: Aukšto meistriškumo: sporto šakos treneris bei Aukšto meistriškumo sporto šakos asistentas/instruktorius, Laisvalaikio sporto (asmeninio trenerio ir grupinių treniruočių) treneris bei Laisvalaikio sporto asmeninio trenerio ir grupinių treniruočių) trenerio asistentas/instruktorius.


Kursų dalyviai, siekiantys tapti treneriais ir pasirinkę Trenerio kursus – Aukšto meistriškumo trenerio (sporto šakos) ar Laisvalaikio sporto (asmeninis ar grupinių treniruočių treneris), turi turėti aukštąjį išsilavinimą. Šie kursai – skirti neįgijusiems sporto studijų krypties arba krypčių grupės kvalifikacinio laipsnio, arba nebaigusiems fizinio aktyvumo mokytojų rengimo studijų programos ir neįgijusiems atitinkamos kvalifikacijos arba jai lygiavertės aukštojo mokslo kvalifikacijos, aukšto meistriškumo sporto specialisto kompetencijoms įgyti. Šiuos kursus baigę asmenys galės dirbti sporto šakos (rengiame visų sporto šakų trenerius) ar asmeniniais/grupinių treniruočių treneriais.


Kursų dalyviai, siekiantys tapti trenerio asistentais, instruktoriais ir pasirinkę Trenerio asistento/instruktoriaus kursus – Aukšto meistriškumo (sporto šakos) ar Laisvalaikio sporto (asmeninis ar grupinių treniruočių treneris), turi turėti vidurinį išsilavinimą. Šie kursai skirti asmenims aukšto meistriškumo ar laisvalaikio sporto instruktoriaus kompetencijoms įgyti.


VDU trenerių kursai suteikia kompetenciją, bet ne kvalifikaciją. Baigusiems kursus asmenims bus suteiktas sertifikatas, jie galės dirbti treneriais arba trenerio asistentais/instruktoriais penkis metus. Praėjus šiam laikotarpiui jie turės vis tobulinti kompetencijas. Svarbu paminėti, jog pasirinkusiems šiuos trenerių kursus bus suteikta galimybė stoti į mūsų universiteto Bakalauro ir Magistro studijų programas (bakalauro – „Sporto studijos“, „Mokomojo dalyko pedagogika: Fizinis ir sveikatos ugdymas“ bei Magistro – „Fizinis ugdymas ir sportas bei Sporto verslo vadybos“) ir užskaityti kursų metu įgytas kompetencijas, tad ateityje kursų dalyviai turės unikalią galimybę įgyti sporto trenerio ar sporto vadybos kvalifikaciją visam gyvenimui.


Kaip bus organizuojami šie trenerių kursai – kada jie vyks, kiek dėmesio bus skirta praktiniams užsiėmimams?


Šie kursai yra pritaikyti dirbantiems žmonėms – studijų tvarkaraštis lankstus, paskaitos vyks nuotoliniu būdu, besimokantys turės galimybę peržiūrėti video paskaitas bet kuriuo metu, o praktiniai užsiėmimai vyks kontaktiniu būdu, penktadieniais ir šeštadieniais. Kursų programos parengtos pagal VDU Sporto studijų naują trenerių rengimo koncepciją, kuri atliepia naujausias trenerių rengimo tendencijas.


Svarbu paminėti, kad net 30% kursų modulių sudarys praktiniai užsiėmimai su garsiais ir patyrusiais VDU Švietimo akademijos treneriais-praktikais. Pavyzdžiui, savo žiniomis dalinsis daugiau kaip 20 metų fizinio rengimo patirtį sukaupęs treneris dr. Evaldas Kandratavičius, dirbęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje ir žinomuose Europos krepšinio klubuose. Taip pat savo patirtimi dalinsis Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo komandos atstovai ir buvę šios komandos krepšininkai, o asmeninio trenerio darbo subtilybėmis pasidalins asmeninis treneris-praktikas Vytautas Vasiliauskas.

 

Kokias pagrindinius VDU trenerių kursų privalumus išskirtumėte?


Pirmiausiai, norėčiau išskirti, kad visose keturiose kursų programose dėstys profesionalūs lektoriai ir praktikai, kurie turi išties didelę mokslinę-praktinę patirtį savo dėstomose disciplinose. Kursų dalyviai turės galimybę mokytis iš pačių geriausių Lietuvos ir užsienio sporto mokslo profesionalų, akademikų, tokių kaip – prof. dr. Albertas Skurvydas, prof. dr. Rūtenis Paulauskas, doc. dr. Eglė Kemerytė Ivanauskienė ir kt. Kadangi tarptautiškumas taip pat yra svarbus akcentas šių trenerių kursų programose, paskaitų metu besimokantieji išgirs ir garsius mokslininkus iš užsienio, pavyzdžiui Sporto psichologiją dėstys akademinėje erdvėje pripažintas ir žymus sporto psichologas prof. dr. Marc Lochbaum iš JAV.


Džiaugiuosi, kad savo žiniomis su besimokančiais pasidalins ir Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo atstovai, kurie sporto vadybos subtilybes išmano geriausiai. Pavyzdžiui, „Žalgirio“ fizinio rengimo treneris Algirdas Stuknys mokys fizinio rengimo subtilybių, lyderystės ekspertai – „Žalgirio“ direktorius Paulius Jankūnas, komandos mokslinis konsultantas doc. dr. Gintautas Cibulskas, „Žalgirio“ jaunimo programos vadovas Gediminas Navickas ir buvęs „Žalgirio“ komandos krepšininkas Mantas Kalnietis pristatys sporto vadybos sistemas. Jų įsiliejimas į visą lektorių komandą neabejotinai praturtins trenerių kompetenciją bei prisidės prie būsimų trenerių kvalifikacijos kėlimo.


Dar vienas išskirtinumas – šios neformalios studijos parengtos šiuolaikiškai, naudojant inovatyvią dėstymo platformą. Paskaitos vyks hibridiniu modeliu, teorines paskaitas kursų dalyviai galės klausytis nuotoliu, tačiau galės peržiūrėti video paskaitas ir analizes ir kitu, jiems patogiu metu. Tai leis besimokantiems derinti savo užimtumą, darbą ir kursus. Kita vertus, praktiniai užsiėmimai vyks tik kontaktiniu būdu, kadangi siekiame kokybiškai parengti sporto trenerius ir suteikti jiems pačias geriausias praktikas. Dar vienas išskirtinumas – kursų teorinę dalį susiesime su praktika, mūsų universitete naujai įrengtoje Judesio laboratorijoje vyks teorinių ir praktinių paskaitų integracija, bus pristatomos testavimo sporte subtilybės.


Taip pat norėčiau išskirti, kad besimokančiųjų lauks profesionali sporto infrastruktūra – VDU prezidento Valdo Adamkaus sporto centro erdvės, kuriose turime krepšinio sales, lauke – futbolo stadioną, kartu su bėgimo takeliais, lauko teniso aikšteles ir neseniai įrengtą beisbolo stadioną. Taip pat šalimais esančioje VDU Žemės ūkio akademijoje turime įrengtas treniruoklių, aerobikos, kovos menų sales.

 

Registracija ir daugiau informacijos apie VDU trenerių kursus ČIA. Kilus klausimams prašome kreiptis į Profesinių kompetencijų vystymo centro mokymų organizatorę Tomą Valušyte, el. paštu mokymai@vdu.lt arba tel. + 370 63447388.