VDU darbuotojams – profesinio tobulėjimo galimybės su viena didžiausių nuotolinio mokymosi platformų „Coursera“

VDU

Vytauto Didžiojo universitetas yra turbūt daugiausiai dėmesio skiriantis universitetas savo bendruomenės profesiniam tobulėjimui. VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras kiekvieną mėnesį siūlo po kelias dešimtis įvairiausių profesinio tobulėjimo renginių, o nuo gegužės mėnesio šios profesinio tobulėjimo galimybės dar prasiplečia. 2023 m. kovo mėnesį VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su JAV įmone, nuotolinio mokymosi platformų lydere – „Coursera“. „Mes įsivaizduojame pasaulį, kuriame bet kas ir bet kur gali pakeisti savo gyvenimą mokydamasis“ – tokia yra šios kompanijos vizija, kurios virtualią mokymosi bendruomenę šiandien sudaro net 113 milijonų besimokančiųjų platformos naudotojų.


Prie „Courseros“ platformos prisijungę Universiteto darbuotojai turės puikią galimybę nemokamai plėsti savo profesines žinias ir ugdyti įvairias kompetencijas, dėstytojai – praturtinti savo dėstomų dalykų turinį nauja ir aktualia informacija, pasisemiant teorinių ir praktinių žinių iš geriausių pasaulio universitetų, užsienio šalių dėstytojų parengtų paskaitų. VDU studentai taip pat turės galimybę mokytis šioje platformoje ir papildyti savo studijų žinias aukščiausio lygio, profesionalia informacija, praplėsti savo kompetencijas – visai tai gali atverti naujas, platesnes studijų ir karjeros galimybes – planuojant savo karjerą, įgyjant konkurencinį pranašumą darbo rinkoje, gilinant savo profesines kompetencijas ir žinias. „Courseros“ atstovų teigimu, naujausi tyrimai rodo, kad net 88 % darbdavių yra įsitikinę, jog kandidatai, turintys profesionalius kursų baigimo pažymėjimus, turi daugiau galimybių pretenduoti į norimą darbo poziciją, o 90 % apklaustų studentų tikina, kad papildomi mokymosi sertifikatai, gali jiems padėti pasiekti trokštamą darbo poziciją arba ją išlaikyti.


VDU Studijų prorektorės dr. Simonos Pilkienės teigimu, mokymasis visą gyvenimą yra ne skambi edukologijos sąvoka, bet realus ir kasdien augantis visuomenės poreikis. Pastarųjų metų pandeminiai įvykiai ir sparčiai kintančios technologijos aiškiai parodė, kad turime nenustoti tobulinti ir plėsti savo kompetencijas. Įgytas studijų baigimo diplomas ar turimas akademinis laipsnis savaime neužtikrina sėkmingos profesinės karjeros, būtina nuolat dalyvauti mokymosi procese nepriklausomai nuo savo amžiaus ar užimamų pareigų. Todėl priimtas Universiteto sprendimas investuoti į mūsų bendruomenės narių tobulėjimą – suteikiant platesnes galimybes įgyti papildomų kompetencijų tiek studentams, tiek darbuotojams – patvirtina Universiteto kaip besimokančio visą gyvenimą idėjos siekiamybę ir lyderystę. VDU – yra pirmasis universitetas Lietuvoje ir antrasis Baltijos šalyse, pasirašęs sutartį su „Coursera“ ir tokiu dideliu mastu investuojantis į papildomų kompetencijų įgijimą savo darbuotojams ir studentams.


VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė. Nuotr. VDU, Jono Petronio.


Platus ir įvairus virtualių mokymosi kursų pasirinkimas


„Coursera“ platforma siūlo itin plačias mokymosi ir profesinio tobulėjimo galimybes, didžiulį mokymosi kursų pasirinkimą ir temų įvairovę – užsiregistravusiems vartotojams galima mokytis iš daugiau nei 275 pirmaujančių universitetų ir įmonių iš viso pasaulio („Google“, „Amazon“, „IBM“, „Microsoft“, „Meta“ ir kt.), o suteikiama nuotolinio mokymosi prieiga apima daugiau nei 5400 kursų. Jų trukmė labai įvairi – nuo kelių valandų ar vienos dienos mokymų iki tęstinių, kelis mėnesius trunkančių kursų. Besimokantiems šioje platformoje siūlomi susipažinti su tokiomis temos kaip: verslo analitika, programavimas, anglų ir kitos užsienio kalbos, akademinis rašymas, viešasis kalbėjimas, skaitmeninis marketingas, psichologija, karjeros planavimas, derybų menas, grafinis dizainas ir kt. Taigi VDU bendruomenės nariai galės pasinaudoti puikia proga baigti aukšto lygio kursus, mokymus, mokymų programas nuotoliniu būdu, neišvykdami iš namų ar darbo vietos.


Šios VDU bendruomenei siūlomos virtualaus mokymosi platformos galimybės leidžia patogiau planuoti profesiniam tobulėjimui skirtą laiką, nes visi norintys mokytis, prisijungę prie „Courseros“ platformos, mokymosi kursus, jų trukmę ir laiką galės planuoti atsižvelgdami į savo pačių užimtumą, jiems patogiu metu. Be to, „Courseros“ platforma visiems besimokantiems gali padėti geriau planuoti savo laiką – prisijungusiems vartotojams asmeniškai siųsdama priminimus apie mokymuisi skirtą suplanuotą laiką. Taigi kviečiame VDU bendruomenę pasinaudoti puikia galimybe skirti laiko kokybiškam profesiniam tobulėjimui ir pasisemti žinių iš aukščiausio lygio profesionalių lektorių ir savo srities ekspertų iš viso pasaulio.


Mokytis „Courseros“ platformoje galės tik licenciją turinys asmenys, tad pirmiausia visus norinčius VDU bendruomenės narius kviečiame registruotis. Pirmojo etapo prisijungusių vartotojų licencijos galios nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio. Mokymus šioje platformą ir jų registraciją administruoja VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro ir Studijų departamento komanda. Kaip teigia VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro vadovė dr. Aistė Ragauskaitė: ,,Iš tiesų šiandien Universitetas sudaro puikias sąlygas akademinės bei neakademinės bendruomenės savarankiškam mokymuisi, bendradarbiaudami su „Coursera“ komanda galime pateikti aukščiausio lygio profesinio tobulėjimo rekomendacijas ir mokymus, kurie yra šiuo metu populiariausi visame pasaulyje. Norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad suteikta mokymosi licencija turi ribotą galiojimo laiką, todėl Universiteto kolegas ir studentus raginu pradėti mokytis iš karto. Taip pat kiekvienas baigęs tam tikrą kursą gaus sertifikatus, kuriuos prašysime pateikti mūsų Centrui. Mokymosi galimybės „Coursersa“ platformoje VDU bendruomenės nariams yra atviros projekto „VDU tarptautinio konkurencingumo stiprinimas Europos universitetų Transform4Europe aljanso tinkle, 10-005-P-005 dėka.“


Apie nuo rudens atsiveriančias papildomas mokymosi galimybes studentams dalinasi ir VDU Studijų departamento vadovė Mykolė Lukošienė: „Studentams bus siūloma studijuoti įvairius dalykus ir mokymus, nuo 5–10 min. video klipų ar kelių valandų trukmės kuruojamų projektų, kuriuose studentai galės lavinti naujus įgūdžius ir plėtoti juos praktikoje, iki ilgesnių kursų su pasaulyje pripažįstamais sertifikatais, iš karto pritaikomų darbo rinkoje. Taip pat „Coursera“ suteikia galimybę studentams rinktis studijuoti aukščiausiai vertinamus dalykus ir įgyti teorinius bei praktinius įgūdžius, kurie vertinami pasaulinių kompanijų, galinčių praversti karjeros kelyje ateityje.“

 

Registracija, norintiems mokytis „Courseros“ platformoje:

Pirmajam mokymų etapui kviečiame registruotis VDU akademinius ir neakademinius darbuotojus, doktorantus, užpildžius registracijos formą iki gegužės 26 d. Patvirtinus registraciją, kiekvienas dalyvis gaus kvietimą prisijungti prie mokymų asmeniškai nurodytu el. paštu. Kilus klausimams, kviečiame kreiptis į VDU Profesinių kompetencijų vystymo centrą el. paštu mokymosi.akademija@vdu.lt.

 

Ši veikla finansuojama 2021-2027 metų Europos Sąjungos fondų ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo „Naujos kartos Lietuva“ priemonės lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projektas ”VDU tarptautinio konkurencingumo stiprinimas Europos universitetų Transform4Europe aljanso tinkle” (Nr. 10-005-P-0005). #Transform4Europe