Vytautas Magnus University
Aprašymas

Tikslas. VDU bendruomenės narių judėjimo poreikio mentaliteto ugdymas. Uždaviniai: 1. Supažindinti su pratimo Turkiškas pakėlimas“ poveikiu organizmo struktūrai ir funkcijai, 2. Išmokyti pratimo Turkiškas pasikėlimas“ atlikimo technikos.

 • photo
  2023 m. gegužės 15 d. 11.30-13.30 val
 • photo
  VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centras (Studentų g. 9A)
 • photo
  Teorija ir praktika
 • photo
  Tik VDU darbuotojams ir doktorantams
 • photo
  Kompetencijų grupė – 3 grupė
 • photo
  A lygio mokymų programos (pradedantiesiems)
Mokymosi struktūra

Trumpas aprašymas. Neturite laiko sportuoti sporto klube, o gal net nemėgstate to daryti, bet žinote, kad reikia? Turkiškas pasikėlimas“ (The Turkish get-up), tai pratimas, kurį galite atlikti namuose ir kuris gali būti vienas iš geriausių pasirinkimų, gerinant fizinį pajėgumą ir kūno funkcionalumą.

Atliekant pratimą kūnas veikia kaip vieninga sistema, susidaro sinerginiai ryšiai tarp raumeninių grupių, didėja kūno branduolio jėga, kūnas tampa stabilesnis ir mobilesnis atsparus traumoms. Atliekant pratimą galime treniruoti jėgą, jėgos ištvermę, lankstumą, stabilumą, koordinaciją ir bendrąją ištvermę. Pratimo atlikimo metu įsijungia beveik viso kūno raumenys, tai pasiekiamas didžiulis energijos suvartojimas per laiko vienetą, tad pratimas puikiai tinka ir norintiems sumažinti antsvorį. Turkiškas pasikėlimas“ tinka bet kokio fizinio pajėgumo ir amžiaus žmonėms. Yra nedaug pratimų prilygstančių šio pratimo globalumui, teigia vienas stipriausių judesio žinovų ir praktikų pasaulyje, G. Cook. Daugelis šiuolaikinių judesio lavinimo ekspertų Turkišką pasikėlimą“ vadina auksiniu“ pratimų standartu.

Turinys. Teorija ir praktika.

Plėtojami gebėjimaiGebės suprasti pratimų komplekso Turkiškas pasikėlimas“ poveikį sveikatai, darbingumui, gyvenimo kokybei. Gebės atlikti pratimą Turkiškas pasikėlimas“.

Trukmė2 valandos.

Vieta. VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centras (Studentų g. 9A)

Tikslinė grupė. VDU akademinis ir neakademinis personalas, doktorantai.

Profesinio tobulėjimo veiklos pagal kompetencijų grupes3 grupė – asmeninės (asmeninio tobulėjimo, laiko planavimo ir kt.)

Profesinio tobulėjimo veiklų kryptis A lygio mokymų programos (pradedantiesiems) – siekiantiems įgyti naujų kompetencijų, atnaujinti bendrąsias žinias.


Lektoriai

VDU sporto centro trenerė

VDU Švietimo akademijos docentė

Dėstomi dalykai: Fizinis rengimas; Sveikatos tausojimo ir stiprinimo strategijos

Atsiliepimai