Vytautas Magnus University
Aprašymas

TikslasSupažindindinti dėstytojus(-as) su inovatyvia mokymosi ir studijų prieiga – akademinio turinio dėstymas ir studentų įtraukimas naudojant įvairius dokumentinius ir meninius filmus. 

 • photo
  2023 m. vasario 7 d. 14.00–16.00 val.
 • photo
  Virtualioje erdvėje
 • photo
  Teorija ir praktika
 • photo
  Naujausios žinios
 • photo
  Kompetencijų grupė – 2 grupė
 • photo
  B lygio mokymų programa (patyrusiems)
Mokymosi struktūra

Trumpas aprašymas. Seminaras supažindins dėstytojus(-as) su inovatyvia mokymosi ir studijų prieiga – akademinio turinio dėstymas ir studentų įtraukimas naudojant įvairius dokumentinius ir meninius filmus. Kaip parinkti filmus dėstomam kursui, kaip suderinti filmų formatą su akademiniu turiniu, kokias užduotis pasiūlyti studentams ir kitiems besimokantiesiems, kaip atlikti filmų analizės vertinimą? – šių mokymų lektorė VDU Socialinio darbo katedros dėstytoja prof. dr. Natalija Mažeikienė bandys atsakyti į šiuos klausimus, pristatys šio mokymosi metodo taikymo principus, eigą, didaktinius įrankius, pavyzdžius ir savo kelerių metų patirtį šioje srityje. 

Ši metodologija pristatoma iliustruojant kaip integruoti lyčių dimensiją į studijas. Šie mokymai organizuojami SPEAR projekto, skirto Lyčių lygybės plano įgyvendinimui Vytauto Didžiojo universitete, rėmuose. Filmai yra puiki priemonė, padedanti lavinti analitinius gebėjimus, vaizduotę ir meninį skonį, mokytis suprasti visuomenę, atpažinti galios santykius ir nelygybę visuomenėje. 

Turinys: Mokymų metu bus pristatyti, dokumentinių ir meninių filmų kaip mokymosi metodo taikymo, principai, eiga, didaktiniai įrankiai. Pateikti pavyzdžiai ir lektorės kelerių metų patirtis šioje srityje.

Tikslinė grupė: dėstytojams(-oms), kurie(-ios) siekia taikyti inovatyvius, aktyvius ir studentų dalyvavimą skatinančius metodus savo studijų dalykuose; švietimo specialistams(-ėms), kurie(-ios) domisi šiuolaikine didaktika ir inovatyviais ugdymo bei studijų metodais; dėstytojams(-oms), doktorantams(-ėms), švietimo ekspertams(-ėms), kurie(-ios) domisi lyčių dimensijos integravimu į studijas, įvairių sričių specialistams, kurie dirba su vaikais, jaunimu ir suaugusiais besimokančiaisiais.  

Trukmė. 2 valandos.

Vieta. Virtualioje erdvėje.

Profesinio tobulėjimo veiklos pagal kompetencijų grupes. 2 grupė – profesinės veiklos (didaktinės, tyriminės, dalykinės ir kt.).

Profesinio tobulėjimo veiklų kryptis. B lygio mokymų programa (patyrusiems) – siekiantiems pagilinti ir (arba) įgyti naujų kompetencijų arba siekiantiems palaikyti turimą kvalifikaciją. 


Kaina
Eur

Mokymai nemokami

Lektoriai

Ugdymo mokslų, sociologijos ir lyčių studijų ekspertė, VDU Socialinio darbo katedros profesorė, socialinių mokslų (edukologijos) daktarė, daugelio tarptautinių ir nacionalinių mokslo ir švietimo inovacijų projektų dalyvė. Šiuo metu aktyviai prisideda prie projekto SPEAR veiklų įgyvendinimo ir veda įvairius mokymus VDU ir kitų universitetų bendruomenėms. 

Atsiliepimai