Vytautas Magnus University
Aprašymas

Tikslas. Mokymų metu iš arčiau susipažinsime su žmogaus teisių samprata ir mažumų grupių problematika visuomenėje ir organizacijoje. Kartu mąstysime apie galimybes kurti įvairovei palankų organizacinį klimatą, diskutuoti apie kasdienes įtrauktį skatinančias praktikas.

  • photo
    2025 m. vasario 5 d. 14.00–16.00 val.
  • photo
    Nuotoliniai mokymai
  • photo
    Mokymai skirti VDU darbuotojams, studentams ir visuomenei
  • photo
    Išduodami sertifikatai
  • photo
    Kompetencijų grupė - 1 grupė
  • photo
    A lygio mokymų programa (pradedantiesiems)
Mokymosi struktūra

Trumpas aprašymas.

Šio seminaro-mokymų lektorė kviečia universiteto bendruomenės narius (-es) pažvelgti į organizaciją per žmogaus teisių prizmę, diskutuoti apie sunkiai atpažįstamas diskriminacijos ir socialinės atskirties apraiškas, įvardinti įtraukties užtikrinimo iššūkius, atpažinti įvairovės klausimų problematiką ir dalintis gerosiomis patirtimis. Mokymų metu bus pristatomos teorinės įžvalgos bei analizuojami praktiniai pavyzdžiai, kaip užtikrinti pilnavertį įvairių socialinių grupių dalyvavimą bendruomenės (organizacijos) gyvenime, mažinti izoliaciją ir užkirsti kelią diskriminacijai. Mokymuose bus naudojami interaktyvūs įrankiai, įtraukiantys dalyvius(-es) į diskusijas ir grupines veiklas.


Temos.

Teorija: žmogaus teisių, diskriminacijos, įtraukties sampratų pristatymas.

Atvejų analizė: įvairovės atpažinimo ir įtraukties skatinimo organizacijoje pavyzdžiai.

Praktika: dalinimasis asmenine patirtimi, mokymasis atpažinti problematiką, sprendimų ieškojimas kartu per diskusijas, individualius ir grupinius užsiėmimus.


Plėtojamos kompetencijos.

Sudalyvavę šiuose mokymuose dalyviai(-ės) gebės geriau suprasti žmogaus teisių sampratą ir problematiką, įgaus teorinių žinių apie institucinius ir kultūrinius barjerus, reflektuos apie įvairovei palankią organizacinę kultūrą, lavins kritinį mąstymą ir praktinius įgūdžius atskirties mažinimui ir įtraukties užtikrinimui organizacijoje.


Tikslinė grupė. VDU darbuotojai, studentai, visuomenė.

Trukmė2 valandos.

Vieta. Mokymai vyks nuotoliu.

Profesinio tobulėjimo veiklos pagal kompetencijų grupes1 grupė – bendrosios (užsienio kalbų, tarpkultūrinio bendravimo ir bendradarbiavimo, skaitmeninio raštingumo ir kt.)

Profesinio tobulėjimo veiklų kryptisA lygio mokymų programos (pradedantiems)


Projekto „Lyčių lygybės ir lygių galimybių priemonių plėtojimas Vytauto Didžiojo universitete“ (LUMA) tikslas – parengti naują VDU Lyčių lygybės planą 2026–2030 metams ir įgyvendinti VDU Lyčių lygybės plano 2021–2025 priemones.


Lektoriai

VDU SMF Socialinio darbo katedros lektorė.

VDU lygių galimybių koordinatorė.

Projekto SPEAR tyrėja.

Södertörn universiteto lyčių studijų doktorantė.

Atsiliepimai