
Aprašymas
Tikslas. Padėti mokymų dalyvėms ir dalyviams kritiškai pažiūrėti į pozityvaus mąstymo reiškinį bei paanalizuoti savo asmeninį mąstymą.
-
2025 m. sausio 27 d. 15.00–17.00 val.
-
Mokymai kontaktiniai – K. Donelaičio g. 52, 202 aud.
-
Vietų skaičius ribotas. Likusiuosius įtrauksime į rezervinį sąrašą.
-
Išduodami pažymėjimai
-
Kompetencijų grupė – 3 grupė
-
A lygio mokymų programa (pradedantiesiems)
Mokymosi struktūra
Trumpas aprašymas.
Mokymuose bus dalijamasi ieškojimais, siekiant suprasti pozityvaus mąstymo esmę. Didžiausias dėmesys skiriamas konkrečiam ir apčiuopiamam supratimui, kuris leistų aiškiai suvokti temą ir ieškoti būdų, kaip šias žinias pritaikyti kasdienybėje, siekiant palengvinti gyvenimą.
Turinys.
Mokymų pagrindas – paskaita, kurioje bus pristatyta apibendrinta informacija iš analizuotos literatūros šia tema. Taip pat bus dalijamasi pavyzdžiais tiek iš asmeninio gyvenimo, tiek iš psichoterapinės praktikos. Mokymus paįvairins keli pratimai, skirti dalyvių įsitraukimui didinti ir suteikti kuo daugiau praktinės naudos. Be to, visų mokymų metu dalyviai ir dalyvės galės inicijuoti diskusijas bei užduoti klausimus.
Pagrindinė mokymų idėja – pozityvus mąstymas remiasi savipalaikymu, kuris yra priešingybė savikritikai. Savipalaikymas ir savikritika dažnai kyla iš vaikystės patirčių, ypač santykių su artimaisiais. Principas paprastas: „taip, kaip su žmogumi bendravo tėvai, taip jis užaugęs bendrauja su savimi“.
Savikritika skatina depresišką gyvenimo būdą ir pesimistišką pasaulėžiūrą, o savipalaikymas – pozityvų, optimistinį gyvenimo būdą. Savipalaikymą galima laikyti įgūdžiu, kurį įmanoma ugdyti. Nors mąstymas yra pusiau autonominis procesas, kaip ir kvėpavimas, keičiant savipalaikymo ir savikritikos proporcijas, galima paveikti ir savo mintis bei jų pobūdį.
Plėtojami gebėjimai.
Savipalaikymo kompetencijos ugdymas: gebėjimas atpažinti ir keisti savikritikos įpročius, vystant pozityvų požiūrį į save.
Pozityvaus mąstymo pritaikymas kasdienybėje: gebėjimas integruoti praktinius metodus ir pratimus, siekiant lengvesnio gyvenimo.
Savirefleksijos stiprinimas: gebėjimas analizuoti vaikystės patirties įtaką savo mąstymo būdui ir ugdyti savimonę, skatinančią konstruktyvesnį požiūrį į pasaulį.
Tikslinė grupė. VDU akademinis ir neakademinis personalas.
Trukmė. 2 val.
Vieta. Mokymai kontaktiniai – K. Donelaičio g. 52, 202 aud.
Profesinio tobulėjimo veiklos pagal kompetencijų grupes. 3 grupė – bendrosios.
Profesinio tobulėjimo veiklų kryptis. A lygio mokymų programos (pradedantiesiems).
Lektoriai
Psichologas psichoterapeutas, 17 m. dirbantis privačioje praktikoje, 2 knygų autorius.