
Aprašymas
Konfliktai tiek asmeniniuose, tiek darbiniuose santykiuose nėra retas reiškinys, nesėkmingas jų sprendimas kuria neigiamas pasekmes asmeniui ir mažina efektyvų organizacijos funkcionavimą. Todėl labai svarbu gebėti valdyti konfliktus, kad jų sprendimas būtų konstruktyvus, o pasekmės naudingos visiems konflikto dalyviams. Ši mokymo programa siūlo dalyviams mokytis konfliktų valdymo metodo – mediacijos, leidžiančios pasiekti visoms konflikto šalims priimtiną susitarimą. Programos dalyviai gilinsis į konflikto raiškos mechanizmus, veiksnius, eskaluojančius ir deeskaluojančius konfliktą, mokysis praktiškai pritaikyti mediacijos metodo įrankius savo veikloje.
-
Registruokitės į laukiančiųjų sąrašą.
-
Mokymų pradžia – 2025 m. vasario mėnesį!
-
Mokymai – nuotoliniai.
-
Mokymosi programos trukmė: 81 akad. val.
-
Išduodamas mokymų baigimo pažymėjimas. Vietų skaičius ribotas.
-
Į VDU lektorių siūlomas mokymosi programas negali registruotis VDU darbuotojai, studentai.
Mokymosi struktūra
Mokymai skirti ugdyti įvairių sričių vadovų ir specialistų mediacijos gebėjimus, įgalinančius juos savo profesinėje aplinkoje nešališkai valdyti tarpasmeninių, tarpgrupinių ir kt. konfliktų mediacijos procesą, skatinant konfliktuojančias puses siekti susitarimo ir/ar priimti sprendimą. Mediacijos metodas padeda valdyti konfliktus ir siekti susitarimo, kai konfliktuojančioms šalims nepavyksta pasiekti to savo jėgomis ar yra poreikis efektyviau tai daryti ir trečioji šalis tampa tarpininku. Programoje dalyviai išmoks mediacijos kaip metodo ir gebės taikyti jį sprendžiant konfliktines situacijas savo profesinėje aplinkoje. Mokymų programa pagrįsta 3 pagrindiniais principais: įgyti žinias, įsisąmoninti turimas nuostatas ir lavinti gebėjimus.
Mokymų temos:
Mediacijos taikymo galimybių mokymų dalyvių profesinėje aplinkoje aptarimas ir praktinių mediacijos gebėjimų lavinimas.
Mediacijos technikų taikymas skirtinguose profesiniuose bei socialiniuose kontekstuose.
Konflikto priežastys. Veiksniai, eskaluojantys ir deskaluojantys konfliktus.
Veiksniai, skatinantys konfliktus. Suvokimo interpretacijos. Nuostatų reikšmė konfliktuose. Konfliktogeninė kalba. Veiksniai, padedantys efektyviai bendrauti. Kalbėjimo ir klausymosi ypatumai, padedantys geriau išgirsti ir suprasti pašnekovą. Konstruktyvaus grįžtamojo ryšio suteikimo principai.
Susipažinimas su konfliktų mediacijos metodu.
Mediacijos samprata, paskirtis ir principai. Mediacijos stilių apžvalga. Mediatoriaus vaidmuo. Efektyvus ir neefektyvus mediatoriaus elgesys.
Mediacijos procesas ir įrankiai.
Mediacijos proceso etapai. Derybos mediacijos procese. Mediatoriaus praktiniai įrankiai ir technikos.
Supervizija/patirčių aptarimas.
Mokymų dalyvių praktinės patirties aptarimas.
Konflikto samprata ir raiškos mechanizmai.
Konflikto samprata moderniųjų pschologijos teorijų kontekste. Konflikto požymiai. Psichologiniai konflikto raiškos mechanizmai (projekcija, socialinė kontaminacija ir pan.). Konflikto stadijos. Procesinis ir struktūros konflikto modeliai. Konfliktų tipai ir jų ypatumai.
Po mokymų programos, dalyviai gebės:
- atpažinti ir analizuoti konfliktų priežastis bei konfliktų raiškos mechanizmus;
- atskirti konfliktus eskaluojančius ir deeskaluojančius veiksnius bei suvokti jų poveikį konfliktų eigai;
- paaiškinti mediacijos metodo principus, paskirtį ir pagrindines taikymo sritis;
- suprasti mediacijos procesą, mediatoriaus vaidmenį bei atsakomybes jame;
- įgyti praktinių įgūdžių mediacijos metodo taikymui konfliktų sprendime.
Mokymosi programos trukmė: 81 akad. val.
Praktinio darbo trukmė: 40 akad. val.
Teorinio darbo trukmė: 14 akad. val.
Savarankiškos darbo trukmė: 27 akad. val.
Mokymai – nuotoliniai.
Tikslinė grupė. Įvairių sričių psichosocialinių paslaugų, švietimo sektoriaus, valstybės tarnybos, verslo vadovai ir specialistai, kurie savo darbe susiduria su tarpasmeniniais, tarpgrupiniais konfliktais ir nori išmokti konfliktų mediacijos metodo.
Finansavimas. Mokymų programa vykdoma kursuok.lt Jūs gausite informaciją, kada bus paskelbtos mokymų datos ir atidaryta galimybė registruotis.
Mokymų kaina asmeniui – 500 eurų. Kiekvienas dalyvis turi galimybę gauti valstybės finansavimą per kursuok.lt. Užsiregistravę Jūs pirmieji gausite informaciją, kai mokymų programos bus paskelbtos ir galėsite registruotis. *Į VDU lektorių siūlomas mokymosi programas negali registruotis VDU darbuotojai, studentai, norintys pretenduoti į valstybės finansavimą mokymams. Tačiau organizacijų dalyviai (negavę finansavimo) ir VDU darbuotojai, studentai gali dalyvauti mokymuose, už juos mokėdami savarankiškai.
Taikomas specialus pasiūlymas organizacijoms, jeigu šių mokymų norėtumėte tik savo darbuotojų grupei.
Susisiekite su VDU PKVC mokymų organizatore Gintare Milče el. paštu: gintare.milce@vdu.lt arba telefonu: +370 691 12719.
Lektoriai
VDU Psichologijos katedros profesorė
Turi daugiau kaip 20 m. praktiką organizacijų konsultavimo ir mokymų srityse.
Domėjimosi, praktinės patirties, dėstymo ir mokslinių tyrimų sritys: psichosocialiniai darbuotojų veiklos efektyvumo veiksniai,
asmens psichosocialinės adaptacijos ypatumai, efektyvus bendravimas, konfliktų valdymas ir metodai (derybos, mediacija).
Psichologas, dirba VDU Psichologijos klinikoje ir privačioje praktikoje.
Turi ilgametės kvalifikacijos kėlimo seminarų ir mokymų vedimo patirties koučingo, organizacijų vystymo, psichologinės pagalbos, mediacijos temomis.
VDU dėsto su psichologine pagalba ir konsultavimu susijusius kursus, tyrinėja psichologinių intervencijų veiksmingumą.
Mediatorė paramos šeimai centre „Darnūs namai“.
Nuo 2007 m. užsiima supervizijos (profesinių santykių konsultavimo) praktika, vedant grupių, komandų bei individualias supervizijas.
Turi ilgametės akademinio darbo patirties socialinių mokslų (edukologijos) srityje.