Vytautas Magnus University
Aprašymas

Mokymų metu dalyviai plėtoja įvairius anglų kalbos gebėjimus: žodyną, vartojamą bendruosiuose tekstuose, knygose ir profesinėje literatūroje, klausymą, konspektavimą, kritinį mąstymą, įvairių tekstų skaitymą, gebėjimą efektyviai ir pasitikinčiai komunikuoti buityje ir darbinėje aplinkoje bei gebėti diskutuoti programoje pateiktomis temomis. Vyksta auditoriniai seminarai, atliekamos savarankiško darbo užduotys, mokoma/si virtualioje „MOODLE“ erdvėje. Užsiėmimus vedą kompetetingi ir turintys patirtį universiteto dėstytojai.

REGISTRACIJA
  • photo
    Registruokitės į laukiančiųjų sąrašą.
  • photo
    Mokymų pradžia – 2025 m. vasario mėnesį!
  • photo
    Mokymai – nuotoliniai.
  • photo
    Mokymosi programos trukmė: 81 akad. val.
  • photo
    Išduodamas mokymų baigimo pažymėjimas. Vietų skaičius ribotas.
  • photo
    Į VDU lektorių siūlomas mokymosi programas negali registruotis VDU darbuotojai, studentai.
Mokymosi struktūra

Mokymų programa skirta norintiems pagerinti anglų kalbos lygio kompetencijas. Išklausę šį kursą dalyviai gebės suprasti svarbiausias mintis, tekstus ir pan. apie žinomus dalykus, su kuriais susiduria darbe, mokykloje ar poilsiaudami. Dalyviai gebės veikti daugumoje keliaujant susiklostančių situacijų toje šalyje, kurioje kalbama tiksline kalba. Gebės bendrauti daugelyje numatomu kasdienio gyvenimo situacijų ir kai kuriose netikėtose situacijose. Gebės kurti paprasta rišlu tekstą programoje numatytomis temomis. Gebės apibūdinti patirti ir įvykius, svajones, viltis, norus, trumpai nurodyti priežastis ir paaiškinti nuomones ar planus.

 

Mokymų temos:


 Žmonės ir daiktai. Informacijos pateikimas. Šalutiniai sakiniai.

Šios temos pamokose mokoma sudėtinių sakinių vartosenos, žmones ir daiktus apibūdinančių žodžių. Klausymo užduočių pagalba tobulinamas gebėjimas suprasti pateiktus faktus, juos užsirašyti ir mokėti persakyti savais žodžiais


 Išsilavinimas. Gyvenamoji vieta; skirtingi būsto tipai. I-o, II-o tipo sąlygos sakiniai; laiko šalutiniai sakiniai.

Šioje temoje besimokantieji susipažįsta su būsto žodynu. Diskutuoja apie jaunų žmonių gyvenimo su tėvais privalumus ir trūkumus, kuria tekstą apibūdinantį būstą. Taip pat skaito tekstą ir klausosi apie išsilavinimą bei savarankiškai diskutuoja su tema susijusiais klausimais. Atlieka gramatikos užduotys, kurių pagalba mokomasi taisyklingai vartoti I-o, II-o tipo sąlygos sakinius ir laiko šalutinius sakinius.


 Darbas ir profesinė veikla. Apsipirkimas. Gerundijus ir bendratis. Netiesioginė kalba.

Šioje temoje susipažįstama su profesinei veiklai apibūdinti skirtu žodynu, mokomasi kaip paruošti ir padaryti pranešimą pasirinkta tema. Besimokantieji diskutuoja apie apsipirkimo patirtis, panaudodami netiesioginę kalbą, žiūri video apie vartotojų aptarnavimą, mokosi argumentuotai ir mandagiai išsakyti nusiskundimus. Šioje temoje taip pat mokomasi teisingai vartoti gerundijų ir bendratį.


Išvaizda: kūnas ir kūno dalys. Kinas. Neveikiamoji rūšis ir gramatiniai laikai. Dedukciniai modaliniai veiksmažodžiai: might, can‘t, must.

Tema apima žodyną susijusį su žmogaus išvaizda bei kūnu, taip pat gilinamasi į neveikiamosios rūšies gramatinius laikus. Besimokantieji diskutuoja susijusiomis temomis, klausosi pasakojimo, kaip studentas gavo darbą pas žymų scenaristą, atlieka su tuo susijusias užduotis.


Technologijos. III-o tipo sąlygos sakiniai. Kiekiniai žodžiai; jungtukai.

Šios temos pamokose mokomasi kalbėti technologijų tema, suprasti techninę kalbą, išgirdus informaciją mokėti ją apibendrinti ir perteikti pagrindines mintis. Pamokose taip pat lavinami būdvardžių darybos įgūdžiais bei gebėjimas taisyklingai formuluoti bei vartoti III-o tipo sąlygos sakinius kontekste, apžvelgiami kiekiniais žodžiai, aptariamas jų vartojimas.


 Po mokymų programos, dalyviai gebės:


  1. Veikti daugumoje keliaujant susiklostančių situacijų toje šalyje, kurioje kalbama tiksline kalba;
  2. Bendrauti daugelyje numatomų kasdienio gyvenimo situacijų ir kai kuriose netikėtose situacijose;
  3. Kurti paprastą rišlų tekstą? programoje numatytomis temomis.
  4. Apibūdinti patirtį ir įvykius, svajones, viltis, norus, trumpai nurodyti priežastis ir paaiškinti nuomones ar planus.


 Mokymosi programos trukmė: 81 akad. val.

 Praktinio darbo trukmė: 40 akad. val.

 Teorinio darbo trukmė: 14 akad. val.

 Mokymai – nuotoliniai. 

 Tikslinė grupė. okymai skirti visiems siekiantiems išmokti pagerinti savo anglų kalbos žinias, norintiems praplėsti savo komunikacines ir tarpkultūrines kompetencijas.

 Finansavimas. Mokymų programa vykdoma kursuok.lt Jūs gausite informaciją, kada bus paskelbtos mokymų datos ir atidaryta galimybė registruotis.



Mokymų kaina asmeniui 500 eurų. Kiekvienas dalyvis turi galimybę gauti valstybės finansavimą per kursuok.lt. Užsiregistravę Jūs pirmieji gausite informaciją, kai mokymų programos bus paskelbtos ir galėsite registruotis.


Taikomas specialus pasiūlymas organizacijoms, jeigu šių mokymų norėtumėte tik savo darbuotojų grupei.

Susisiekite su VDU PKVC mokymų organizatore Gintare Milče el. paštu: gintare.milce@vdu.lt arba telefonu: +370 691 12719.


Lektoriai

VDU Užsienio kalbų instituto anglų kalbos dėstytoja, turinti 20 metų dėstymo patirtį universitete ir įvairiuose mokymuose, dėmesį skiria trijų dalykų dermei: aktualiam ir prasmingam turiniui; inovatyviems metodams (IT programėlės, dirbtinis intelektas, ‘mąstymo įpročiai’ pagal Harvardo universiteto vizualinio mokymosi koncepciją ir kt.) bei teigiamų emocijų svarbai mokymosi metu.


Atsiliepimai