Vytautas Magnus University
Aprašymas

Ši unikali programa – skirta asmenims, besidomintiems istorine auto ir moto technika bei trokštantiems įgyti žinių ir praktinių įgūdžių istorinių motorinių transporto priemonių vertinimo ir restauravimo srityse. Mokymų metu dalyviai įgis ne tik technologijų ir inžinerijos, bet ir verslumo kompetencijų, leisiančių tapti ekspertais šiose srityje. Mokymai vyks glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos automototechnikos išsaugotojų rūmais, kurių atstovai pasidalins savo ekspertine patirtimi ir žiniomis apie istorinės motorinės technikos vertinimą ir restauravimą. Dalyviai turės galimybę susipažinti su restauravimo procesu praktiškai. Programos tikslas – suteikti kokybiškas žinias ir praktinius įgūdžius istorinės auto ir moto technikos srityje, įgalinant dalyvius tapti kompetentingais specialistais istorinių transporto priemonių techninės būklės vertinime, restauravime ir tvaraus naudojimo principų įgyvendinime.

REGISTRACIJA
  • photo
    Registruokitės į laukiančiųjų sąrašą.
  • photo
    Mokymų pradžia – 2025 m. vasario mėnesį!
  • photo
    Mokymai – mišrūs (kontaktiniu ir nuotoliniu būdu).
  • photo
    Mokymosi programos trukmė: praktinio ir teorinio darbo 54 akad. val. bei 27 akad. val. savarankiško darbo
  • photo
    Išduodamas mokymų baigimo pažymėjimas. Vietų skaičius ribotas.
  • photo
    Į VDU lektorių siūlomas mokymosi programas negali registruotis VDU darbuotojai, studentai.
Mokymosi struktūra

Mokymai sukurti taip, kad dalyviai besidomintys istorinėmis motorinėmis transporto priemonėmis, įgytų žinių ir pradinį patyrimą apie šių priemonių vertę, jų būklės vertinimą ir restauravimą. Mokymų metu dalyviai susipažins su motorinių transporto priemonių istorija ir klasifikacija, taip pat išnagrinės istorinės automototechnikos vertę, įskaitant ekonominius aspektus ir techninės būklės vertinimo metodus. Be to, dalyviai įgis žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų restauravimui, leidžiančių atkurti ir išlaikyti šias vertingas transporto priemones. Taip pat bus nagrinėjamos istorinių motorinių transporto priemonių tvaraus naudojimo galimybės, orientuojantis į aplinkai draugiškų medžiagų panaudojimą, siekiant prisidėti prie ekologinio tvarumo.


Mokymų temos:


Motorinių transporto priemonių atsiradimo prielaidos ir sąsajos su inžinerijos mokslų raida. Transporto priemonių istorija ir vystymo kryptys bei perspektyvos.

Paskaitos metu bus pateikta informacija apie motorinių transporto priemonių klasifikaciją, apžvelgta raidos istorija. Seminaro metu kursų dalyviai padarys pranešimus aktualiais transporto priemonių istorijos ir klasifikavimo klausimais.


Istorinė ir ekonominė senovinio transporto vertės bei jų nustatymo metodai.

Paskaitos metu bus pateikta informacija apie istorinę ir ekonominę senovinio transporto vertes, jas įtakojančius veiksnius, kaip ji nustatoma. Seminaro metu bus diskutuojama šiomis temomis detaliau, analizuojami konkretūs pavyzdžiai iš Lietuvos, Europos ir kt.


Istorinės automototechnikos techninės būklės vertinimas. Nuostolių dėl gamtos ir kito poveikio nustatymas visai mašinai ir atskiroms dalims.

Paskaitos metu bus pateikta medžiaga apie istorinės automototechnikos techninės būklės vertinimą, nuostolių dėl įvairių rūšių poveikio nustatymą visai mašinai, jos agregatams bei atskiroms dalims.


Istorinės automototechnikos restauravimo pagrindai. Automotechnikos išardymas, detalių/agregatų techninės būklės įvertinimas ir galimybės restauruoti nustatymas.

Paskaitos ir laboratorinių darbų metu bus supažindinama su technikos restauravimo metu naudojamomis mašinų ardymo priemonėmis, detalių techninės būklės įvertinimo metodais ir įranga.


Detalių restauravimo ir remonto metodai, naudojama įranga. Restauravimo kokybės įvertinimas.

Paskaitos ir laboratorinių darbų metu bus supažindinama su detalių restauravimo/remonto metodais, naudojama įranga.


Agregatų/mašinų surinkimas, dažymas, antikorozinė apsauga.

Paskaitos ir laboratorinių darbų metu bus supažindinama su surinkimo technologijomis, naudojama įranga, reikalavimais surinkimui, dažymo technologijomis bei antikorozine apsauga.


Tvarus istorinės automototechnikos naudojimas. Aplinkai draugiškos medžiagos.

Paskaitos metu dalyviai bus supažindinti su tvaraus technikos naudojimo poreikiu ir galimybėmis, aplinkai draugiškomis medžiagomis, pirmoje eilėje su tepimo, gaminamomis iš atsinaujinančių medžiagų. Laboratorinio darbo metu bus atliekamas tepimo medžiagų bandymas.



 Po mokymų programos, dalyviai gėbės:


  1. Suprasti motorinių transporto priemonių istoriją ir klasifikaciją, atskirti skirtingus tipus ir modelius;
  2. Restauruoti istorines motorines transporto priemones: nuo pradinio vertinimo iki galutinio restauravimo etapo;
  3. Taikyti tvaraus naudojimo principus istorinių motorinių transporto priemonių eksploatacijoje, įvertinti poreikį ir galimybes naudoti aplinkai draugiškas medžiagas, taip prisidedant prie ekologinio tvarumo;
  4. Reflektuoti apie restauravimo ir eksploatacijos procesus, analizuoti pasiekimus ir tobulėti ateityje, kad būtų užtikrintas istorinės automototechnikos išsaugojimas ir vertės didinimas.


 Mokymosi programos trukmė: 81 akad. val.

 Praktinio darbo trukmė: 38 akad. val.

 Teorinio darbo trukmė: 16 akad. val.

 Savarankiško darbo trukmė: 27 akad. val.

 Mokymai – mišrūs (kontaktiniu ir nuotoliniu būdu).

 Tikslinė grupė.  Mokymai skirti besidomintiems istorinėmis motorinėmis transporto priemonėmis, įskaitant automobilių entuziastus, kurie domisi automobilių istorija, techninėmis savybėmis ir restauravimu; transporto inžinerijos, mechanikos inžinerijos, automobilių technikos specialistus. Taip pat asmenis, kurie domisi kolekcionavimu, restauravimu ir istorinių transporto priemonių priežiūra.

 Finansavimas. Mokymų programa vykdoma Kursuok.lt. Užsiregistravę į mokymus Jūs gausite naujausią informaciją, kai bus paskelbtos mokymų datos ir atidaryta galimybė registruotis Kursuok.lt.



Mokymų kaina asmeniui 500 eurų. Kiekvienas dalyvis turi galimybę gauti valstybės finansavimą per kursuok.lt. Užsiregistravę Jūs pirmieji gausite informaciją, kai mokymų programos bus paskelbtos ir galėsite registruotis.


Taikomas specialus pasiūlymas organizacijoms, jeigu šių mokymų norėtumėte tik savo darbuotojų grupei.

Susisiekite su VDU PKVC mokymų organizatore Gintare Milče el. paštu: gintare.milce@vdu.lt arba telefonu: +370 691 12719.


Lektoriai

VDU profesorius, dirba Mechaninių ir energetinių sistemų patikimumo, Tribologijos (trintis, dilimas, tepimas) žaliosios tribologijos klausimais.


Asociacijos „Retroklasika“ vadovas, Lietuvos Automobilių Klubo (įkurtas 1926 m. FIA narys) viceprezidentas, C

„Classic Car Loft“ dirbtuvių / muziejaus įkūrėjas ir savininkas.


Pirmojo (1974 m.) Lietuvoje senovinių automobilių klubo „Rieduva“ įkūrėjas.

2003 m. subūrė ir įkūrė Lietuvos istorinių automobilių ir motociklų mėgėjų asociaciją LIAMA.

2021 m. įkūrus Lietuvos istorinės automototechnikos išsaugotojų rūmus LIAR buvo išrinktas šių rūmų prezidentu.


VDU – jėgos ir transporto mašinų dėstytojas.

Lietuvos klasikinių automobilių klubo valdybos narys-ekspertas.


VDU profesorius, dėsto mašinų servisą ir remontą.

Sukaupęs didelę patirtį apie mašinų detalių būklės vertinimą ir restauravimą.


VDU docentas, dėsto medžiagotyrą ir medžiagų apdirbimo technologijas.

Turi sukaupęs didelę patirtį apie medžiagų apdirbimą plastiniu deformavimu, pjovimu, suvirinant, terminį apdirbimą, medžiagų mechaninių savybių įvertinimą. 


UAB „Kauno nepriklausomų autoekspertų biuras" direktorius, vienas iš Lietuvos istorinės automototechnikos išsaugotojų rūmų steigėjų ir kol kas vienintėlis Lietuvoje pagal ISO/IEC 17024:2012 atestuotas kelių transporto priemonių ekspertas. Darbo stažas šioje srityje nuo 1989 m.


Atsiliepimai