Vytautas Magnus University
Aprašymas

„Kūrybiškumas ir komunikacija“ išskirtinumas – gyvumas ir spontaniškumas. Čia dalyviai yra kviečiami atvirai ir nuoširdžiai mokytis, klysti ir augti tiek asmeniniame, tiek profesiniame lygmenyse. Dirbtuvių lektoriai, profesionalūs, aukščiausiais šalies apdovanojimais įvertinti šalies teatro kūrėjai, dalinsis gerosiomis patirtimis kūrybiškumo, komunikacijos, baimių įveikimo, unikalumo ir emocijų išlaisvinimo temų rėmuose. Mokymų metu dalyviai lavins kūrybiškumo, komunikacijos (raiškos), asmenines ir socialines kompetencijas. Po mokymų dalyviai mažiau bijos suklysti ir rizikuoti priimant sprendimus, gebės lanksčiau siūlyti netipines idėjas, išlaisvins savo vaizduotę.

REGISTRACIJA
  • photo
    Registruokitės į laukiančiųjų sąrašą.
  • photo
    Mokymų pradžia – 2025 m. vasario mėnesį!
  • photo
    Mokymai – kontaktiniai.
  • photo
    Mokymosi programos trukmė: 81 akad. val.
  • photo
    Išduodamas mokymų baigimo pažymėjimas. Vietų skaičius ribotas.
  • photo
    Į VDU lektorių siūlomas mokymosi programas negali registruotis VDU darbuotojai, studentai.
Mokymosi struktūra

Mokymai sukurti taip, kad per praktinę improvizacijos, minimalaus judesio, viešosios kalbos ir vaidybos prizmes ugdytų kūrybiškumą, autentiškumą ir raišką.Mokymų metu dalyviai lavins verbalinės ir neverbalinės komunikacijos įgūdžius, stiprins intuiciją ir empatiją. Po šios programos dalyviai mažiau bijos suklysti ir rizikuoti priimant sprendimus, gebės lanksčiau ir atviriau siūlyti netipines idėjas, išlaisvins savo vaizduotę ir kritinį mąstymą, gebės atviriau priimti kito nuomonę ir pažiūras, gebės kokybiškai vertinti neverbalinę komunikaciją (kūno kalbą) ir operatyviau dirbti komandinį darbą.  


Mokymų temos:


 Emocijų išlaisvinimas. Laisvas judesys ir impulsai.

Emocijų išlaisvinimo temoje siekiama sudaryti terpę žmogui laisvai tyrinėti savo kūną, jame esančias emocijas bei jas išlaisvinti. Pasitelkiant somatinio judesio ir automatinio rašymo praktikas, dalyviai per meditatyvų, minimalų judesį susipažins su pagrindinėmis emocijomis, mokysis jas išreikšti, transformuoti ir nukreipti teisinga linkme.


 Komunikacija: kūnas ir balsas.

Lavinama neverbalinė komunikacija, skiriamas dėmesys kūnui ir jo siunčiamiems signalams, analizuojamas teksto poveikis, kalbėtojo tikslas, potekstė, skirtingos perspektyvos, teksto logika. Psichofizikos, kvėpavimo, balso išlaisvinimas ir lavinimas.


 Komunikacija: Aš ir Kiti.

Dėmesys ir koncentracija. Individualumas ir autentiškumas. Sunkių situacijų valdymas. Dialogo sukūrimas ir vystymas. Pozityvių santykių formavimas. Statusas kaip komunikavimo priemonė. Dvipusė komunikacija: klausti ir klausyti, girti ir priimti pagyras, kritikuoti ir priimti kritiką, duoti ir gauti grįžtamąjį ryšį.


 Kūrybiškumo išlaisvinimas ir žaismės svarba.

Darbas grupėse ir individualiai. Improvizacijos užduotys, skatinančios individualumą, autentiškumą, gebėjimą „persikelti“ iš fantazijos į tikrovę. Dalyviai mokysis suvokti savo subjektyvią realybę, lavins spontaniškumą ir kūrybinių galių panaudojimą.


 Išlaisvintas judesys, protas ir impulsai.

Praktinis užsiėmimas, skirtas dalyvius supažindinti su skirtingomis judesio technikomis, kurios padeda išlaisvinti kūną, atpalaiduoti mintis ir į pasaulį pažvelgti naujomis akimis. Kūno centro ir periferijų naudojimas. Judesio amplitudė ir dinamika.


 Po mokymų programos, dalyviai gebės:


  1. Kurti kokybiškesnius santykius su savimi ir aplinkiniais, atsižvelgdami į savo emocijas ir poreikius, bei geriau suprasdami kitų jausmus.
  2. Pasitikėti savimi priimant sprendimus, siekiant veiksmingesnio problemų sprendimo.
  3. Efektyviau bendrauti, tiek žodžiu, tiek neverbaliniu būdu, geriau išreikšti savo mintis.
  4. Išreikšti savo kūrybiškumą ir idėjas tiek asmeniniame, tiek profesiniame kontekste, pasitelkiant įvairias improvizacijos ir vaidybos technikas.


 Mokymosi programos trukmė: 81 akad. val.

 Praktinio darbo trukmė: 50 akad. val.

 Teorinio darbo trukmė: 4 akad. val.

Savarankiško darbo trukmė: 27 akad. val.

 Mokymai – kontaktiniai. Mokymų adresas – VDU Teatras, S. Daukanto g. 27, Kaunas.

 Tikslinė grupė. Mokymai skirti švietimo, kultūros, sveikatos priežiūros įstaigų, viešojo ir verslo sektoriaus atstovams, mokytojams, dėstytojams, psichologams, socialiniams darbuotojams, koučingo specialistams, visiems, norintiems susipažinti su emocijų paleidimo praktikomis. 

 Finansavimas. Mokymų programa vykdoma Kursuok.lt. Užsiregistravę į mokymus Jūs gausite naujausią informaciją, kai bus paskelbtos mokymų datos ir atidaryta galimybė registruotis Kursuok.lt.



Mokymų kaina asmeniui 500 eurų. Kiekvienas dalyvis turi galimybę gauti valstybės finansavimą per kursuok.lt. Užsiregistravę Jūs pirmieji gausite informaciją, kai mokymų programos bus paskelbtos ir galėsite registruotis.


Taikomas specialus pasiūlymas organizacijoms, jeigu šių mokymų norėtumėte tik savo darbuotojų grupei.

Susisiekite su VDU PKVC mokymų organizatore Gintare Milče el. paštu: gintare.milce@vdu.lt arba telefonu: +370 691 12719.

Lektoriai

Arnis Aleinikovas – dar žinomas SINUO slapyvardžiu – VDU dėstytojas, menininkas, aktyviai kuriantis šiuolaikinio performanso, alternatyvaus teatro, elektroninės muzikos ir rašymo srityse. Arnis 2022 metais apsigynė magistro laipsnį Prahos Performatyvaus Meno akademijoje (AMU). Nuo 2020 m. dirba keliuose užsienio teatruose bei tarpdisciplininio meno organizacijose. Jo darbai jau buvo prisatyti teatro ir naujųjų medijų festivaliuose Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2020 m. Arniui Aleinikovui suteiktas LR Meno kūrėjo statusas, nuo 2022 m. menininkas priklauso Lietuvos Tarpdisciplininio Meno Kūrėjų Sąjungai.


Docentė Goda Piktytė — prestižinio Lietuvos teatro apdovanojimo „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantė, aktorė, VDU dėstytoja ir filmų garsintoja LNK televizijoje. Šiuo metu dirba aktore Nacionaliniame Kauno Dramos Teatre, Kauno miesto kameriniame teatre, vadovauja VDU teatrui. 


Marius Pinigis — šiuolaikinio šokio atlikėjas, choreografas, prestižinio Lietuvos teatro apdovanojimo „Auksinis scenos kryžius“ laureatas, VDU dėstytojas, savo veiklą plėtojantis šokio, choreografijos, pedagogikos kryptimis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vienas iš NUEPIKO šokio kompanijos įkūrėjų. Marius ne tik dirba kaip laisvai samdomas šokėjas, aktyviai kuria ir pristato savo darbus Lietuvoje ir užsienyje, bet ir rūpinasi šokio sklaida Kaune, įsitraukdamas į Kauno miesto kultūrinio lauko plėtros procesus. 


Karina Brdar — teatro ir kino aktorė, režisierė, prodiuserė ir scenos kalbos dėstytoja Vytauto Didžiojo Universitete. Kino asociacijos Všį “4BRAVA” steigėja, Vankuverio “Real Youth” kino festivalio žiuri narė, pirmojo Lietuvoje moksleivių Kino festivalio “Ąžuolynas Film Fest ” autorė ir organizatorė.

Atsiliepimai