Vytautas Magnus University
Aprašymas

Programa skirta supažindinti dalyvius su finansinio raštingumo kompetencijomis, jų svarba kuriant asmeninę ir šeimos finansinę gerovę. Mokymų metu dalyviai susipažins ir praktiškai išbandys įvairius skaitmeninius ir praktinius instrumentus bei metodikas, skirtas finansinio raštingumo didinimui, lengvesniam finansinių sprendimų priėmimui tokiose asmeninių finansų srityse: išlaidų valdymas, pajamų valdymas (įskaitant ir savarankiškai dirbant), taupymas ir investavimas, pensijų planavimas, skolinimasis, draudimas, šeimos finansai bei vaikų finansinis raštingumas. Programa orientuota į praktiką, tad dalyviai turės galimybę pritaikyti mokymų metu įgytas žinias ir įgūdžius savo kasdieniame gyvenime. Baigę programą dalyviai pagerins raštingumo, socialines, mokymosi ir skaitmenines kompetencijas.

REGISTRACIJA
  • photo
    Registruokitės į laukiančiųjų sąrašą.
  • photo
    Mokymai neįvyks nesisidarius grupei, tačiau galite registruotis į kitus mūsų mokymus.
  • photo
    Mokymai – mišrūs (kontaktiniu ir nuotoliniu būdu).
  • photo
    Mokymosi programos trukmė: 81 akad. val.
  • photo
    Išduodamas mokymų baigimo pažymėjimas. Vietų skaičius ribotas.
  • photo
    Į VDU lektorių siūlomas mokymosi programas negali registruotis VDU darbuotojai, studentai.
Mokymosi struktūra

Sparčiai kintančioje ekonominėje aplinkoje labai svarbu neatsilikti ir nuolat aktyviai valdyti savo asmeninius finansus, jog būtų užtikrinta mūsų ir mūsų šeimos finansinė gerovė. Asmeninių finansų sprendimų programa suteikia dalyviams žinių ir praktinius įrankius, skirtus padėti priimti asmeninius ir šeimos finansinius sprendimus trumpame ir ilgame laikotarpyje.  Mokymų metu dalyviai sužinos, kaip išsikelti finansinius tikslus, įvertinti savo finansinę sveikatą, priimti sprendimus tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje bei valdyti finansinę riziką. Programa suteikia galimybę praktiškai išbandyti įgytas žinias, nuo pajamų ir išlaidų valdymo iki didesnių finansinių sprendimų, susijusių su šeimos finansų planavimu ar perėjimu prie savarankiško darbo.


Mokymų temos:


 Finansinis raštingumas ir gerovė.

Apžvelgiamos esminės finansiškai raštingo asmens kompetencijos. Per interaktyvias diskusijas ir realius pavyzdžius užsiėmimo metu pabrėžiama šių įgūdžių ugdymo svarba ir kaip šiuos įgūdžius galima integruoti į savo kasdienius finansinius sprendimus. Aptariamos finansinės gerovės dimensijos ir praktiškai pritaikomos asmeniniu atveju.


Finansiniai sprendimai ir tikslai.

Dalyviai tyrinėja įvairius finansinius sprendimus ir jų priėmimo procesą. Atpažįstą asmeninių savybių sąsajas su finansiniais sprendimais ir praktiškai įsivertinta asmeninę situaciją. Dalyviai gilinasi į finansinių tikslų, kaip vieno esminių asmeninių finansų valdymo įrankių, formulavimo subtilybes. Interaktyvios veiklos ir diskusijų metu dalyviai mokosi praktinių strategijų, kaip praktiškai pritaikyti tai savo asmeniniame gyvenime.


Inovatyvūs įrankiai asmeniniuose finansuose.

Dalyviai gilinsis į rinkoje siūlomus skaitmeninius ir AI paremtus asmeninių finansų valdymo įrankius ir jų taikymą asmeninių finansų valdymo procese. Aptariamos geriausios praktikos, kaip skaitmeniniai įrankiai gali padėti pasiekti apčiuopiamų finansinių rezultatų. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai patys išbandys įvairius įrankius.


Finansinė sveikata ir biudžetas.

Užsiėmimų metu supažindinama su finansinės sveikatos fenomenu, jo sudėtinėmis dalimis, vertinimo galimybėmis. Dalyviai mokosi įsivertinti savo asmeninę finansinę sveikatą. Užsiėmimų metu taip pat aptariamos strategijos, kaip galima pagerinti savo finansinę sveikatą, taikant įvairius praktinius sprendimus. Mokomasi biudžeto sudarymo pagrindų.


Dideli pirkiniai ir skolinimasis.

Supažindinama su skolinimosi ir skolos valdymo sprendimais. Praktiškai išbandoma įvairių skolinimosi sprendimų palyginimas. Skolos valdymo pradžiamokslyje diskutuojama ir praktiškai vertinami įvairūs skolos instrumentų parametrai, atsižvelgiama į aplinkos pokyčių įtaką (pvz. infliacijos ar palūkanų normų pokyčius).


Draudimas ir finansinė rizika.

Supažindinama su finansinės rizikos terminu. Aptariami ir praktiškai palyginami įvairūs apsidraudimo nuo finansinės rizikos būdai. Draudimo rūšių pavyzdžių praktinė analizė lis dalyviams praktiškai pritaikyti ir atsirinkti jiems tinkamiausių draudimo produktų rinkinį.


Pensijos planavimas.

Supažindinama ne tik su valstybėje egzistuojančia pensijų sistema, tačiau ir aptariami bei palyginami būdai, kaip pasirinkti sau tinkamiausiu pensijų planavimui skirtus sprendimus. Pasitelkiant online įrankius įsivertinamas asmeninis pasiruošimo pensijai progresas.


Investavimas ir portfelio valdymas.

Dalyviai supažindinami su įvairiomis turto klasėmis, investavimo grąžos ir rizikos aspektais, praktiniais investavimo įrankiais, investicijų portfelio sudarymo principais. Sudaromos sąlygos praktiškai susipažinti ir išbandyti įvairius įrankius.


Finansai šeimoje.

Dalyviai supažindinami su finansų valdymo šeimoje sprendimais: finansine neištikimybe, vedybų ir skyrybų finansiniais aspektais, testamentų sudarymo pagrindais. Pritaikant įvairius įrankius dalyviai turės galimybę praktiškai įsivertinti finansinės neištikimybės egzistavimą jų šeimoje.


Vaikų finansinis švietimas.

Dalyviai bus supažindinti su vaikų finansinio raštingumo ypatumais; dažniausiomis finansinio raštingumo spragomis; praktiniais instrumentais, kaip jį ugdyti. Analizuosime realius atvejus ir diskutuosime apie galimybes juos pritaikyti savo šeimoje. Susipažinsime ne tik su teigiamais atskirų instrumentų aspektais, bet ir su galimomis grėsmėmis.


Entreprenerio asmeniniai finansai.

Dalyviai bus supažindinti su asmeninių finansų pokyčiais pradėjus dirbti savarankiškai ar įkūrus nuosavą verslą. Analizuosime praktines situacijas. Susipažinsime su skaitmeniniais įrankiais, kurie apjungia tiek asmeninių tiek ir verslo finansus.


 Po mokymų programos, dalyviai gebės:


  1. Nustatyti ir įvertinti savo finansinius tikslus, analizuoti asmeninę finansinę situaciją ir kurti veiksmų planus, siekiant finansinės gerovės;
  2. Naudoti finansinės sveikatos įsivertinimo instrumentus, siekiant objektyviai įvertinti savo finansinę padėtį ir priimti informuotus sprendimus;
  3. Valdyti pajamas, išlaidas ir taupymą, taikant trumpalaikio ir ilgalaikio finansų valdymo strategijas, įskaitant finansinių rizikų vertinimą;
  4. Įvertinti asmeninių finansų valdymo sprendimus šeimoje, atsižvelgiant į įvairius gyvenimo pokyčius ir situacijas, ir pritaikyti naujas žinias praktiškai.


 Mokymosi programos trukmė: 81 akad. val.

 Praktinio darbo trukmė: 38 akad. val.

 Teorinio darbo trukmė: 16 akad. val.

 Savarankiško darbo trukmė: 27 akad. val.

 Mokymai – mišrūs (kontaktiniu ir nuotoliniu būdu).

 Tikslinė grupė. Asmeninių finansų sprendimų programa skirta visiems, norintiems įgyti žinių ir įgūdžių, reikalingų priimti sprendimus, susijusius su asmeniniais finansais, siekiant finansinės gerovės.

 Finansavimas. Mokymų programa vykdoma Kursuok.lt. Užsiregistravę į mokymus Jūs gausite naujausią informaciją, kai bus paskelbtos mokymų datos ir atidaryta galimybė registruotis Kursuok.lt.



Mokymų kaina asmeniui 500 eurų. Kiekvienas dalyvis turi galimybę gauti valstybės finansavimą per kursuok.lt. Užsiregistravę Jūs pirmieji gausite informaciją, kai mokymų programos bus paskelbtos ir galėsite registruotis.


Taikomas specialus pasiūlymas organizacijoms, jeigu šių mokymų norėtumėte tik savo darbuotojų grupei.

Susisiekite su VDU PKVC mokymų organizatore Gintare Milče el. paštu: gintare.milce@vdu.lt arba telefonu: +370 691 12719.

Lektoriai

VDU Ekonomikos ir verslo fakulteto dėstytoja, docentė.

Asmeninių finansinių nuostatų bei sprendimų tyrėja.


VDU dėstytoja, įkvepianti studentus novatoriškais ir kūrybiškais mokymo metodais,

turinti daugiau kaip 10 metų patirties kuriant įvairius pabėgimo kambarius Lietuvoje,

laimėjus ne vieną socialinių inovacijų projektą, kuriant edukacinius pabėgimo kambarius.

2023 m apdovanota kaip inovatyviausia dėstytoja T4E universitetų alijance.

 

Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja ir tyrėja, kurios moksliniai interesai apima investuotojo elgsenos tyrimus,

ją formuojančios aplinkos analizę bei veiksnių, darančių įtaką sprendimams, vertinimą.


Atsiliepimai