Vytautas Magnus University
Aprašymas

Gyvūnų asistuojama edukacija – pasaulyje populiarėjantis edukacijos metodas, tinkantis įvairaus amžiaus ir sveikatos būklės asmenims. Jo veiksmingumas įrodytas moksliškai ir turi neurofiziologinį pagrindą. Jis ypač naudingas ypatingų poreikių turinčių asmenų integracijoje, įtraukiajame ugdyme. Tyrimai rodo, kad šis edukacijos būdas nepriklausomai nuo amžiaus grupės stiprina pasitikėjimą savimi, lavina pastabumo, supratingumo įgūdžius, skatina kūrybiškų ir darnų gyvenimą su savimi bei aplinka. Mokymai skirti pedagogams, edukologams, neformaliojo ir įtraukiojo ugdymo ugdymo specialistams, socialiniams darbuotojams. Praktiniai užsiėmimai vyks VšĮ „Stebuklingi draugai“ erdvėse kartu su asistuojančiais gyvūnais.

REGISTRACIJA
  • photo
    Registruokitės į laukiančiųjų sąrašą.
  • photo
    Mokymų pradžia – 2025 m. vasario mėnesį!
  • photo
    Mokymai – mišrūs (kontaktiniu ir nuotoliniu būdu).
  • photo
    Mokymosi programos trukmė: 54 akad. val.
  • photo
    Išduodamas mokymų baigimo pažymėjimas.
  • photo
    Vietų skaičius ribotas.
Mokymosi struktūra

Gyvūnų asistuojama edukacija – pasaulyje populiarėjantis edukacijos metodas, tinkantis įvairaus amžiaus ir sveikatos būklės asmenims. Šio metodo veiksmingumas įrodytas moksliškai ir turi neurofiziologinį pagrindą. Ypač didelę svarbą šis metodas įgauna kai kalbama apie ypatingų poreikių turinčių asmenų integraciją bei įtraukųjį ugdymą. Daugelis tyrimų rodo, kad būtent toks edukacijos būdas nepriklausomai nuo amžiaus grupės stiprina pasitikėjimą savimi, lavina pastabumo, supratingumo įgūdžius, skatina kūrybiškų ir darnų gyvenimą su savimi bei aplinka.


Mokymų temos:


Edukacija – koks tikslas ir veiksmingiausias kelias? 

Bus pristatomi mokymosi principai ir mokymosi veiklos, kaip tobulinama mokymosi kompetencija priklausomai nuo tikslinės grupės.


Gyvūnų asistuojamosios veiklos.  

Mokymosi veiklos per edukacijas.


Gyvūno ir žmogaus sąveikos psichofiziologiniai mechanizmai.

Gyvūno ir žmogaus sąveikos psichofiziologiniai mechanizmai, procesai žmogaus organizme, vykstantys pozityvaus gyvūno ir žmogaus kontakto metu, jų poveikis žmogaus psichologinei būklei ir kognityviniams gebėjimams. 


Asmens saugumo ir gyvūnų gerovės užtikrinimas.

Saugaus ir tinkamo elgesio su gyvūnais pagrindai, gyvūnų gerovę reglamentuojantys teisės aktai, rūšių specifiniai poreikiai, žmogaus ir gyvūno komunikacija, kontraindikacijos gyvūnų asistuojamoms intervencijoms, pirmoji veterinarinė pagalba gyvūnui, higienos reikalavimai, zoonozių profilaktika. 


Edukacijų ypatumai vaikams ir paaugliams.

Edukacijos sandara pagal tikslines grupes.  

Gyvūnų asistuojamoms edukacijos ypatumai ir veiklų formatas dirbant su įvairaus amžiaus vaikais bei paaugliais. 


Gyvūnų asistuojamos edukacijos ypatumai esant specialiesiems poreikiams.

Gyvūnų asistuojamos edukacijos ypatumai dirbant su specialiųjų poreikių turinčiais asmenimis, gyvūnų vaidmuo įtraukiajame ugdyme. 


Suaugusiųjų mokymosi kompetencijos stiprinimas. Gyvūnų asistuojama edukacija suaugusiems.

Mokymosi planas, mokymosi veiksmų pasirinkimas ir atitikimas lūkesčiams. Gyvūnų asistuojama edukacija, patyriminis ugdymas suaugusiame amžiuje. 


Gyvūnų asistuojama edukacinė rekreacija.

Gamtinių faktorių panaudojimas asistuojant gyvūnams, gyvūnų asistavimas taikant skirtingus rekreacijos metodus. 


Individualus edukacijos projektas bei projekto pristatymas.

Visus užsiėmimus dalyviai pildys savo edukacijos planą, generuos idėją edukacinei veiklai bei pabaigoje pristatys mokymosi grupei. 


 Po mokymų programos, dalyviai gebės:


  1. Saugiai taikyti gyvūnų asistuojamas intervencijas įvairaus amžiaus ir sveikatos būklės asmenims;  
  2. Vertinti edukacinio proceso dinamiką, parinkti metodus pageidaujamiems rezultatams pasiekti ir pasinaudoti įgytomis žiniomis savo praktiniame darbe; 
  3. Nustatyti gyvūnų asistuojamos edukacijos įtaką žmogaus fiziologijai ir psichologijai, šių veiksnių panaudojimo galimybes tobulinti edukacijos procesui. 


 Mokymosi programos trukmė: 54 akad. val.

 Praktinio darbo trukmė: 38 akad. val.

 Teorinio darbo trukmė: 16 akad. val.

 Mokymai – mišrūs (kontaktiniu ir nuotoliniu būdu).

 Tikslinė grupė. Mokymai skirti pedagogams, edukologams, neformaliojo ir įtraukiojo ugdymo specialistams, socialiniams darbuotojams. 

 Finansavimas. Mokymų programa vykdoma kursuok.lt Jūs gausite naujausią informaciją, kada bus paskelbtos mokymų datos ir atidaryta galimybė registruotis.


Mokymų kaina asmeniui 500 eurų. Kiekvienas dalyvis turi galimybę gauti valstybės finansavimą per kursuok.lt. Užsiregistravę Jūs pirmieji gausite informaciją, kai mokymų programos bus paskelbtos ir galėsite registruotis.


Taikomas specialus pasiūlymas organizacijoms, jeigu šių mokymų norėtumėte tik savo darbuotojų grupei.

Susisiekite su VDU PKVC mokymų organizatore Gintare Milče el. paštu: gintare.milce@vdu.lt arba telefonu: +370 691 12719.


Lektoriai

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro vadovė 



VšĮ Stebuklingi draugai direktorė, kaniterapijos specialistė


Atsiliepimai