
Aprašymas
Mokymų tikslas. Artimiau susipažinti su savo kūnu, pažinti jame esančias emocijas ir jas išlaisvinti per judesį ir teatrinę raišką.
-
2024 m. gegužės 23 d. 11.00–15.00 val.
-
Mokymai kontaktiniai
-
VDU Teatras, S. Daukanto g. 27, Kaunas
-
Išduodami pažymėjimai
-
Vietų skaičius ribotas, užsiregistravus daugiau dalyvių, kitus įtrauksime į rezervinį sąrašą.
-
A lygio mokymų programa (pradedantiesiems)
Mokymosi struktūra
Trumpas aprašymas.
„Emocijų išlaisvinimo dirbtuvėse“ siekiama sudaryti terpę žmogui laisvai tyrinėti savo kūną, jame esančias emocijas bei jas išlaisvinti. Pasitelkiant somatinio judesio ir automatinio rašymo praktikas, dalyviai per meditatyvų, minimalų judesį ir teatrinės raiškos priemones dirbs tiek individualiai, tiek komandiškai. Dirbtuvių metu dalyviai susipažins su pagrindinėmis emocijomis, mokysis jas išreikšti ir transformuoti. Didelis dėmesys bus skiriamas kūno raiškai (tačiau tam, kad dalyvautumėte šiose dirbtuvėse – nebūtina ankstesnė judesio praktika). Dalyviai stiprins pasitikėjimą savo intuicija, pozityvų savęs vertinimą ir laisvą saviraišką.
Somatinės judesio terapijos moksle „soma“ reiškia „kūną, jaučiamą iš vidaus“ (remiantis Tomu Hanna). Ši sąvoka integruotos kūno ir judesio terapijos mokslo ir praktikavimo pagrindas. Ši praktika grindžiama supratimu, kad tai, ko reikia siekiant išgyti ir augti, slypi mūsų viduje. Visa tai pasiekti galime išmokę sekti savo viduje vykstančius procesus.
Turinys
Dirbtuvių metu paliečiamos ir giliau analizuojamos šios temos: kūnas bei jo sandara, pagrindinės emocijos bei jų raiška, psichinė sveikata, paleidimo svarba ir sąmoningumas. Šios dirbtuvės yra grįstos praktika, todėl visi dalyviai, užsiregistravę į šias dirbtuves, turėtų būti pasiruošę minimaliai judėti erdvėje. Ankstesnės judesio praktikos nėra privalomos.
Somatinės praktikos apima daugybę metodų, kuriais siekiama pagerinti fizinę, psichinę ir emocinę gerovę. Ši praktika dažnai apima didesnį kūno pojūčių, judėjimo ir laikysenos suvokimą. Somatinės praktikos skatina stipresnį proto ir kūno ryšį, padeda žmonėms geriau suvokti savo fizinius pojūčius ir jų ryšį su savo emocine ir psichine būsena. Šis padidėjęs sąmoningumas gali pagerinti emocinį reguliavimą, sumažinti stresą ir pagerinti bendrą savijautą. Somatinės praktikos gali būti veiksmingos valdant emocijas, nes padeda žmonėms labiau prisitaikyti prie savo fizinių pojūčių ir emocinių reakcijų ir netgi malšina lėtinį skausmą.
Galiausiai, somatinės praktikos gali būti asmeninio augimo ir savęs atradimo įrankis. Tai gali padėti asmenims atskleisti elgesio, minčių ir emocijų modelius, o tai lemia asmenines įžvalgas ir augimą.
Plėtojami gebėjimai
Dirbtuvių metu dalyviai bus supažindinami ir turės galimybę praktiškai prisiliesti prie ląstelinio kvėpavimo, tęstinio judėjimo, kūno ir proto centravimo, automatinio rašymo (taip pat vadinama psichografija) ir ekstatinio šokio technikų.
Būtent remiantis šiomis technikomis dalyviai:
plėtos kokybiškesnio santykio su savimi ir šalia esančiu kūrimą;
susipažins su pagrindinėmis emocijomis (liūdesys, džiaugsmas, baimė, pyktis, pasišlykštėjimas), mokysis jas atpažinti, išreikšti ir transformuoti;
įgis daugiau drąsos ir pasitikėjimo priimant sprendimus;
lavins neverbalinės komunikacijos įgūdžius;
įgis priemonių ir žinių kokybiškai susitvarkyti su stresu ir nerimu;
stiprins pasitikėjimą savo intuicija;
išmoks slopinti išankstines nuostatas ir stiprinti pozityvų savęs vertinimą.
Trukmė. 4 valandos.
Vieta. Mokymai kontaktiniai – VDU Teatras, S. Daukanto g. 27, Kaunas.
Tikslinė grupė: Mokymai skirti VDU darbuotojams(-oms).
Profesinio tobulėjimo veiklos pagal kompetencijų grupes. 1 grupė – bendrosios, 3 grupė – asmeninės.
Profesinio tobulėjimo veiklų kryptis. A lygio mokymų programa (pradedantiesiems) – siekiantiems įgyti naujų kompetencijų, atnaujinti bendrąsias žinias.
Lektoriai
Arnis Aleinikovas dar žinomas SINUO slapyvardžiu – lektorius, menininkas.
Aktyviai kuria šiuolaikinio performanso, alternatyvaus teatro, elektroninės muzikos ir rašymo srityse.
2018 m. baigė „Teatro ir kino vaidybos“ bakalauro laipsnio studijas VDU, Kaune.
2022 m. apsigynė magistro laipsnį Prahos Performatyvaus Meno akademijoje (AMU).
Nuo 2020 m. dirba keliuose užsienio teatruose bei tarpdisciplininio meno organizacijose.
Jo darbai buvo pristatyti teatro ir naujųjų medijų festivaliuose JAV, Didžiojoje Britanijoje ir kt.
Nuo 2022 m. menininkas priklauso Lietuvos Tarpdisciplininio Meno Kūrėjų Sąjungai.
Atsiliepimai
Puikūs mokymai, apgalvoti, tikslingai išnaudotas laikas, puikiai pasirengęs lektorius. Sėkmės Arniui ateities kūrybiniuose sumanymuose, lauksiu kitų mokymų.