
Aprašymas
Trumpas aprašymas.
Šie mokymai skirti suteikti visiems VDU darbuotojams ir darbuotojoms žinių ir įgūdžių, reikalingų siekiant organizacijoje kurti įtraukesnę ir pagarbesnę bendravimo kultūrą. Dalyviai(-ės) susipažins su kalbos ir komunikacijos poveikiu įvairioms auditorijoms, susipažins su priemonėmis ir strategijomis, kaip veiksmingai bendrauti išvengiant netyčinių išankstinių nuostatų ir stereotipų.
-
2024 m. sausio 25 d. 14.00–16.00 val.
-
Mokymai nuotoliniai
-
Išduodami pažymėjimai
-
VDU darbuotojams
-
1 kompetencijų grupė
-
A lygio mokymų programa (pradedantiems)
Mokymosi struktūra
Pagrindiniai šių mokymų tikslai ir uždaviniai:
1) Geriau pažinti ir suprasti įtraukties principus: Išnagrinėti įtraukios kalbos ir komunikacijos reikšmę bei jų vaidmenį kuriant įvairialypę ir draugišką darbo aplinką.
2) Atpažinti šališkumą: nustatyti nepastebimas kalbines normas, įsitvirtinusias kalboje ir bendravime, atkreipiant dėmesį į tokias charakteristikas kaip lytis, negalia, etniškumas, religija, kalba ir pan.
3) Ugdyti jautrumą kalbai ir bendravimui: praktikuotis vartoti lyčiai neutralią kalbą, įtraukiančius įvardžius ir terminologiją, kuria gerbiamos įvairios tapatybės ir patirtys.
4) Sužinoti apie praktinio taikymo galimybes: dalyvauti interaktyviose pratybose, atvejų analizėse ir vaidmenų scenarijuose, siekiant suprasti pritaikymo galimybes ir naudas realiose situacijose.
5) Skatinti savirefleksiją: įsitraukti į refleksyvias diskusijas, siekiant tobulinti jautrumą kalbai ir bendras įtraukios komunikacijos kompetencijas.
Turinys
Teorija ir diskusijos.
Plėtojami gebėjimai
Bendrieji komunikacijos gebėjimai
Trukmė. 2 valandos.
Vieta. Mokymai nuotoliniai.
Tikslinė grupė. Mokymai skirti VDU darbuotojams.
Profesinio tobulėjimo veiklos pagal kompetencijų grupes. 1 grupė – bendrosios.
Profesinio tobulėjimo veiklų kryptis. A lygio mokymų programos (pradedantiesiems)
Lektoriai
Lyčių studijų doktorantė (Sodertorn universitete),
VDU SMF dėstytoja, Lygių galimybių koordinatorė.